16. 2. 2021: Сьме найгіршов країнов на світї в кількости помершых на ковід на чісло жытелїв

Slovensko sa počas minulého týždňa stalo najhoršou krajinou na svete v počte úmrtí na koronavírus v prepočte na obyvateľov. Uviedol to na sociálnej sieti opozičný poslanec Erik Tomáš (Hlas-SD). Príčinu vidí v Matovičovej „atómovej bombe“, ktorá situáciu iba zhoršuje.

„Dve kolá plošného testovania, ktoré mali byť atómovou zbraňou, nevyriešili nič,“ tvrdí Erik Tomáš. Kým okolitým štátom sa celkom darí, Slovensko je v bezvýchodiskovej situácii.

„Okolité krajiny ako Poľsko, Maďarsko, či Rakúsko otvárajú ekonomiky, lebo ich vlády nešaškovali, ale včas prijali efektívne opatrenia. Slovensko je na dne a východisko nevidieť ani len na obzore,“ uviedol poslanec.

Zodpovednosť za túto situáciu nesie podľa názoru Tomáša v plnej miere premiér Igor Matovič. A nie prezidentka, opozícia či ľudia, ktorí sa odmietajú nechávať neustále testovať. Namiesto toho, aby kriticky zhodnotil situáciu a uznal svoju porážku, neustále hľadá výhovorky a vinu zhadzuje na všetkých okolo seba.

„Teda nie on a jeho vláda, ktorá má v rukách právomoci a nástroje, ale všetci ostatní. Svoju vlastnú neschopnosť hádzať na opozíciu, prezidentku a najmä na občanov je hanebné ! Zúfalec Matovič musí skončiť, lebo privedie túto krajinu doslova do hrobu,“  povedal Erik Tomáš.

Draxler: Sme najhorší. A je to čisto kvôli tejto neschopnej vláde

K súčasnej situácii sa kriticky vyjadril aj bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu SR, Juraj Draxler.

„Áno, sme tam! Slovensko sa práve oficiálne stalo krajinou s najviac dennými úmrtiami na covid (prepočítané na počet obyvateľov) na svete!!! Igor to dal!!!“ skonštatoval Draxler.

Do novembra, kým Matovič prebral velenie pri „zvládaní“ koronakrízy, Draxler poznal len jediného človeka s covidom. A aj to mimo Slovenska. Dnes ich už nestíha počítať.

„A je to čisto kvôli tejto neschopnej ‚vláde‘, ktorá nevie robiť dokopy nič, ani len zasadať ako skupina dospelých ľudí. Je to, akoby nám banda opitých tínedžerov zajala štát,“ vyjadril sa na záver Juraj Draxler.

Šimečka: Toto trápenie však trvá príliš dlho, je čas odísť

Michal Šimečka z mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko v súvislosti s úmrtiami a atómovou zbraňou Igora Matoviča uverejnil na svojom facebookovom účte krátky zostrih premiérových sľubov v porovnaní s realitou. Poukazuje tak na jeho absolútne zlyhanie v riadení pandémie.

Podľa Šimečku je po troch mesiacoch od prvého testovania už možné premiérov experiment vyhodnotiť a výsledky pre Matoviča nie sú práve lichotivé. V úmrtnosti v prepočte na milión obyvateľov vedieme a aj keď to možno nemyslel zle, je čas vyvodiť osobnú zodpovednosť.

„…jeho úlohou je prinášať výsledky. Chrániť životy a ekonomiku krajiny, ktorej má slúžiť. Nie sa hádať s vedcami, urážať analytikov, a tvrdohlavo znovu a znovu prerážať hlavou múr, keď všetky čísla ukazujú, že to nefunguje,“ vyjadril sa Šimečka.

Celá strana PS ho preto vyzýva, aby prenechal manažovanie pandémie krízovému manažérovi. Na jednej strane chápu a uznávajú súčasnú ťažkú situáciu. Na druhej strane však už „toto trápenie však trvá príliš dlho, stálo priveľa ľudských životov a ekonomických škôd. Je čas odísť,“ vyzval premiéra Michal Šimečka.

Nuž, možno sme Matovičovu „atómovú zbraň“ všetci zle pochopili. Možno jej cieľom nebolo vyhubiť covid…

Zdroj: Hlavné správy / Konzervatívny denník

Script logo