16. 12. 2020: Матовіч апелує на Суліка: „Стовкы людей буде вмерати лем зато, же не маме накупены тесты.‟

Іґор Матовіч жадать Ріхарда Суліка, жебы у четверь (17. 12. 2020) предложыв у скороченім конаню новелу закона о верейнім обстараваню.

Premiér Igor Matovič dnes na rokovaní vlády apeloval na ministra hospodárstva Richarda Sulíka kvôli nákupu antigénových testov.

"Ako posledný bod na rokovaní vlády bola moja dôrazná žiadosť voči ministrovi hospodárstva, aby zajtra predložil v skrátenom konaní novelu zákona o verejnom obstarávaní. Lebo ma nebaví počúvať výhovorky o tom, ako tu nevieme nakúpiť testy za sedem týždňov," povedal na brífingu premiér.

Pripomenul, že mesiace hovoril o plošnom testovaní, inak bude hroziť lockdown. Na stredajšej tlačovej konferencii o zavedení lockdownu premiér chýbal, pred novinárov prišiel až po jej skončení sa.

"Stovky ľudí budú čochvíľa denne umierať len preto, lebo nemáme nakúpené testy a neboli sme schopní vykročiť tou správnou nohou," nepriamo kritizoval Sulíka.

Matovič skonštatoval, že Slovensko čaká lockdown, označil to za utrpenie, no verí, že po ňom príde "svetielko nádeje" v podobe očkovania proti ochoreniu COVID-19.

"Nie je to moje riešenie, lebo som robil všetko proti tomu, aby to k tejto situácii dospelo," povedal premiér v súvislosti so zavedením lockdownu.
Dodal, že z pondelkového rokovania vlády odišiel, pretože mal pocit, akoby "žil cudzí život".

Matovič: Tí, čo ma mesiac lynčovali za plošné testovanie, teraz volajú po výnimkách z lockdownu

Tvrdí, že celý čas bojoval za to, aby ľudia netrpeli a neboli počas sviatkov zbytočne zatvorení doma.

"Nakoniec máte byť súčasťou toho, že voči čomu ste bojovali, to si máte na čelo nalepiť a nabodnúť sa na hroty. Prišlo mi z toho vnútorne zle," doplnil.

Zdroj: HN Slovensko

Script logo