9. 7. 2021: Матовічів резорт опубліковав подробности, хто ся може пригласити до очковачой премії

Do očkovacej prémie sa bude môcť prihlásiť každý zaočkovaný bez ohľadu na to, kedy vakcínu dostal. Informuje o tom ministerstvo financií. Podľa neho nárok na sprostredkovateľský bonus budú mať všetci tí, ktorí odporučia očkovanie inej osobe, a tá absolvuje prvú dávku po 1. 7. a druhú dávku do 31. 10. 2021.

Matovič vyčlenil pre zaočkovaných desiatky miliónov eur. Bude lotéria aj špeciálny bonus

​"Webová stránka, na ktorej si budú môcť ľudia uplatniť sprostredkovateľský bonus či prihlásiť sa do očkovacej prémie, ešte nie je spustená. Ministerstvo financií ale zdôrazňuje, že nie je žiadny dôvod na to, aby záujemcovia presúvali svoje termíny na očkovanie a čakali až na spustenie prihlasovania," píše sa v stanovisku.

Bonus sa bude odvíjať od veku človeka, ktorého na očkovanie presvedčíte. Do 50 rokov bude bonus 30 eur, do 60 rokov pôjde o 60 eur. Najvyšší bonus vo výške 90 eur dostanú ľudia, ak presvedčia seniorov nad 90 rokov. 

Uplatniť si sprostredkovateľský bonus budú môcť ľudia až do 7 dní od spustenia prihlasovania. Do očkovacej prémie sa budú môcť zaočkovaní prihlásiť kedykoľvek.

"O presnom termíne spustenia registrácie budeme verejnosť včas informovať," uvádza rezort.

Následne, keď bude systém spustený, budú môcť zaočkovaní prihlásiť svojho sprostredkovateľa na bonus do 7 dní od druhej dávky vakcíny, resp. od termínu zaočkovania jednodávkovou vakcínou. Opatrenie bolo schválené poslancami parlamentu a v súčasnosti čaká na podpis prezidentky.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Zdroj: HN Slovensko

Script logo