9. 4. 2021: Матовіч з Орбаном поздравляють з Будапешту: Словаци і Мадяре хочуть быти добрыма сусїдами

Podpredsedu vlády Slovenskej republiky a ministra financií Igora Matoviča prijal v piatok v Budapešti maďarský premiér Viktor Orbán. Stalo sa tak po rokovaní Matoviča s ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóom o pomoci Maďarska pri testovaní ruskej vakcíny Sputnik V dovezenej na Slovensko

O schôdzke informovali Orbán a Matovič vo videozázname zverejnenom na Facebooku. Maďarský ministerský predseda vyjadril radosť z toho, že „s priateľom Igorom“ mohli spolu dlhšie diskutovať.

„Obe krajiny poriadne trápi koronavírusová pandémia. Pomôže iba vakcína. Čím viac očkovacej látky budeme mať, tým máme väčšiu šancu na úspech. Nech sme v akýchkoľvek veľkých problémoch, Slováci či Maďari, chceme zostať dobrými susedmi. Maďarsko je pripravené poskytnúť pomoc Slovensku a som si istý, že túto pomoc v prípade potreby Slovensko opätuje. Prajem všetko dobré všetkým občanom Slovenska,“ povedal Orbán po schôdzke.

Matovič ponúknutú pomoc ocenil a poďakoval za ňu. „Majú špičkové laboratórium, ktoré nám Sputnik posúdi, a môžme takto zachraňovať životy a zdravie na Slovensku,“ uzavrel podpredseda slovenskej vlády.

„To, že ŠÚKL dal testovať vakcínu OMCL necertifikovanému laboratóriu, bola strašná chyba, ktorá spôsobila úplne zbytočné mnohotýždňové zdržanie, odstúpenie Rusov od zmluvy … a hlavne, ak by sme posudzovanie vakcín nechali na nich, nikdy by sme sa očkovania Sputnikom na Slovensku nedočkali. Teraz treba len “maličkosť” … presvedčiť Rusov, že sa Slovensku oplatí ešte veriť … držte palce,“ ukončil svoj komentár na sociálnej sieti minister financií Matovič.

Zdroj: Hlavné správy / Konzervatívny denník

Script logo