9. 12. 2020: Чекать нас ріствяный локдавн. Сулік крітікує непередвидательность рїшінь

Подля Суліка (на фотцї злїва) треба мати і план того, што ся буде діяти по локдавнї.

Minister Ján Mičovský pred rokovaním vlády potvrdil, že sa v súčasnosti počíta s 21. decembrom 2020, ako začiatkom vianočného lockdownu. Mičovský s návrhom súhlasí, podľa neho je potrebné spomaliť šírenie vírusu.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí však pred rokovaním vlády nechcel hovoriť o konkrétnych termínoch s tým, že definitívne rozhodnutie padne na vláde. 

Zistenie HN: Lockdown má byť celoplošný, začne sa tesne pred Vianocami

Upozornil však na dôležitosť testovania a naznačil, že by mohlo byť súčasťou lockdownu. "Testovanie je veľmi dôležitý prvok pri tom, ako budeme zvládať túto pandémiu. Je mimoriadne dôležité, aby sa občania testovali, ak pôjdu navštíviť svojich príbuzných," povedal Krajčí.

Krízový štáb mal včera (8. 12. 2020) riešiť aj pandemický semafor, ktorý navrhol Krajčí. Napokon však nebol na programe. "Bavili sme sa o lockdowne. Semafor bude viac-menej platiť až po ňom," vysvetlil Krajčí. 

Minister hospodárstva Richard Sulík pred rokovaním vlády priznal, že s plánom Ústredného krízového štábu oboznámený nie je. Vyzval však na predvídateľnosť opatrení. 

"Ja by som rád videl nejaký plán, ktorý nám ukáže, ako von z krízy, ktorý nám ukáže ako postupovať aj potom. Takéto ad hoc rozhodnutia od pásu, dnes lockdown, zajtra nie, to sa ukázalo ako neúčinné," kritizoval. 

Opatrenia by podľa neho mali byť logické. Sulík tiež skritizoval avizovanú možnosť zatvárania terás od piatku. "Bolo by to celkom prospešné," komentoval Sulík výzvu prezidentky, aby riadenie pandémie prevzal niekto iný ako premiér. Najdôležitejšie je podľa neho mať stanovený plán.

O tom, že by sa opatrenia na Slovensku mali pred sviatkami sprísniť, rozhodol včera (8. 12. 2020)  ústredný krízový štáb. Minister vnútra Roman Mikulec po jeho rokovaní len oznámil, že nás čaká istá forma lockdownu. Konkrétne informácie budú známe až po dnešnom (9. 12. 2020) rokovaní vlády.

Zdroj: HN Slovensko

Script logo