8. 4. 2021: „Ґратулую, ідіоты!‟ пише з Москвы Матовіч. Російскый фонд прямых інвестіцій пожадав Словакію, жебы вернула вакціны Спутник V

Ruský fond priamych investícií (RDIF) požiadal Slovensko, aby vrátilo zásielku vakcíny Sputnik V a umožnilo tak jej riadne použitie v iných krajinách, uvádza sa v stanovisku RDIF na sociálnych sieťach

Spoločnosť RDIF zaslala 6. apríla 2021 list so žiadosťou o vrátenie vakcíny vzhľadom na porušenie zmluvy. Bratislava by mala vrátiť vakcínu a umožniť tak jej použitie v iných krajinách“.

Fond tiež konštatoval, že slovenský Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) „rozpútal dezinformačnú kampaň“ proti ruskej vakcíne, pričom existujú plány na ďalšie provokácie. Medializované testy sa na Slovensku uskutočňovali v laboratóriu, ktoré nie je súčasťou siete oficiálnych certifikovaných laboratórií EÚ na kontrolu liečiv.

 Tvrdenie ŠÚKL, že zásielka Sputnika V na Slovensko nemá rovnaké vlastnosti ako vakcína opísaná v britskom vedeckom časopise Lancet, je falošná správa“.

RDIF v stredu uviedol, že správy v médiách o údajnej inšpekcii Európskej liekovej agentúry (EMA), zameranej na dodržiavanie etických noriem pri klinických skúškach preparátu Sputnik V, nie sú pravdivé.

Minister financií a expremiér SR Igor Matovič, ktorý dnes vycestoval do Moskvy kvôli riešeniu situácie so Sputnikom na Slovensku, na sociálnej sieti potvrdil, že RFPI „nás požiadal o vrátenie Sputnika a ukončenie zmluvy“.

„Keď sme priviezli Sputnik V na košické letisko, navreli im z nenávisti oči krvou. Spustili  svoju geopolitickú špinavú hru proti „hybridnej zbrani“ Ruska … a bolo im úplne jedno, či budú predčasné voľby a vráti sa mafia k moci. Dnes však svoje dielo dokonali – svojimi bludmi, ktoré cez Denník N pustili do celého sveta, primäli Rusov povedať dosť – a tí nás požiadali o vrátenie Sputnika a ukončenie zmluvy. GRATULUJEM IDIOTI!“, napísal expremiér rozčúlene.

„Zobrali ste si za rukojemníkov zdravie milióna ľudí na Slovensku! Buchnite si šampanské. Vám, ktorým je to rovnako ľúto ako mne, sľubujem, že to nevzdám. Aj keď nateraz neviem ako ďalej. Viac info zajtra na tlačovke o 10:30,” dodal Matovič.

Na Slovensku vypukla vládna kríza práve v dôsledku rozhodnutia bývalého predsedu vlády krajiny Igora Matoviča kúpiť 2 milióny dávok Sputniku V. Vládni partneri, ktorí tento krok kritizovali, budú teraz azda konečne spokojní…

Gabriel GAČKO, Hlavné správy / Konzervatívny denník

 

Script logo