7. 4. 2021: Надь скрітіковав медії за їх дезінфіормації о російскій вакцінї: „Спутник, котрый маме у нас, є іншый як тот, котрый быв посуджованый в Ланцет?‟

Minister obrany Jaroslav Naď na tlačovej konferencii vyhlásil, že niektoré médiá šíria dezinformácie v súvislosti s hodnotením ruskej vakcíny Sputnik V, ktorá nám už vyše mesiac leží v sklade. Naď označil za dezinformáciu tvrdenia korporátnych médií, že Sputnik, ktorý máme na Slovensku je iný než ten, ktorý bol hodnotený vo vedeckom časopise Lancet.

Minister obrany Jaroslav Naď na dnešnej tlačovej konferencii odpovedal na otázku, čo hovorí na stanovisko štátneho Ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), v ktorom tvrdí, že nemá dostatok informácií na posúdenie ruskej vakcíny.

Naď tvrdí, že médiá šíria dezinformácie:Faktom je, že som zachytil aj také mierne dezinformácie v médiách o tom čo vlastne sa posudzovalo a čo nie. Pravda môže byť trošku inde. Nechajme to na ministerstvco zdravotníctva, aby sa vysporiadalo s touto otázkou. Myslím si, že čoskoro budeme k tomu vedieť viac.“

Ďalšia novinárka sa Naďa opýtala na informáciu, ktorú šíria korporátne médiá, že Sputnik, ktorý máme na Slovensku je iný ako  ten, ktorý bol posudzovaný v odbornom časopise Lancet.

Naď na to odpovedal, že sa jedná o dezinformáciu: „No to sú presne tie dezinformácie, o ktorých hovorím. Ja by som si nedovolil dať takéto tvrdenia, aké som zachytil niekde poveď:

Aktuálne prebiehajú laboratórne testovania predmetnej vakcíny, v nadväznosti na ich závery budeme komplexne informovať,“ informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Samuel GDOVIN, Hlavné správy / Konzervatívny denník

 

Script logo