6. 5. 2021: Здає ся, же вакціна не є слобода, як нам то обіцяли нашы політіци. Сейшелы, найвеце заочкованый народ на світї, ся зась заперають. Третина новых припадів творять повно заочкованы!

Seychelské ostrovy majú najväčšie percento zaočkovaných ľudí na svete. Plne zaočkovali už viac ako 60 percent populácie alebo 85 percent dospelých. Aj napriek tomu sprísňujú opatrenia a zatvárajú školy, vírus sa tam totiž rýchlo šíri.

Obmedzenia, ktoré kompetentní tento týždeň prijali budú podobné tým, ktoré naposledy uvalili na ľudí na konci roku 2020. Okrem zákazu stretávania sa rôzných domácností a predčasného zatvárania barov, sa zatvoria aj školy a po 23. hodine bude platiť zákaz vychádzania.

Opatrenia je potrebné zaviesť aj napriek tomu, že krajina plne zaočkovala viac ako 60% svojej dospelej populácie dvoma dávkami vakcín. Odborníci po celom svete sa pritom zhodujú na tom, že vysoká miera zaočkovanosti by nám mala pomôcť v boji s pandémiou. Zjavne to však v praxi nie je tak.

„Napriek všetkému mimoriadnemu úsiliu, ktoré vynakladáme, je situácia Covid-19 v našej krajine momentálne kritická, minulý týždeň bolo hlásených veľký nárast každodenných prípadov,“ uviedla v utorok na tlačovej konferencii Peggy Vidot, ministerka zdravotníctva krajiny.

V súčasnosti je na Seychelách viac ako 1 000 aktívnych prípadov Covid, z ktorých tretina bola zistená u ľudí, ktorým boli podané dve dávky vakcíny. Podľa dailymail.co a economictimes.indiatimes.com očkujú vakcínou AstraZeneca (verziu vyrobenú na základe licencie v Indii) alebo vakcínou Sinopharm.

Zdroj: Hlavné správy / Konzervatívny denník

Script logo