6. 2. 2021: Судця захранив 80-рочну паціентку з ковідом, котрій шпыталь не хотїв дати лїк Ivermektín

The Buffalo News uvádzajú príbeh zo štátu New York o tom, ako si členovia rodiny 80-ročnej Judith Smentkiewiczovej urobili vlastný prieskum po tom, ako ich matke diagnostikovali ochorenie COVID-19, ktorú napojili na umelú pľúcnu ventiláciu a dávali jej len 20%-nú šancu na prežitie.

Dočítali sa o lieku Iverkmektín a presvedčili jedného lekára na Jednotke intenzívnej starostlivosti Predmestskej nemocnice Millarda Fillmorea, aby je dovolil ho vyskúšať.

Rodina rozpráva o svojich skúsenostiach s nemocnicou

„Spravili sme si veľa vlastného prieskumu, dočítali sa o Ivermektíne… Výsledky zneli veľmi sľubne a my sme sa rozhodli, že musíme skúsiť niečo iné,“ povedal Michael Smentkiewicz. „Tlačili sme na lekára na JIS-ke, aby jej ho podal. Nakoniec súhlasil.

Dňa 2. januára podali Smentkiewiczovej jej prvú dávku Iverkmektínu a podľa podania k súdu, vyplneného jej rodinou, zaznamenala „úplný obrat“.

„Ani nie o 48 hodín odpojili moju matku od pľúcnej ventilácie a preložili ju na Jednotku intenzívnej starostlivosti. Dokázala sama sedieť a komunikovať,“ povedala Kulbackiová v prísažnom súdnom prehlásení.

Keď ale jej matku zakrátko preložili do iného nemocničného krídla mimo JIS-ky, lekári na tamojšom oddelení ďalšie dávky lieku podať odmietli a jej stav sa rýchlo zhoršil, uviedla rodina vo vyhlásení pre súd.

 „Ohromilo nás, že jej odmietli podať ďalšie dávky,povedal Michael Smentkiewicz. „Zavolal som preto Ralphovi Lorigovi a dali sme nemocnicu k súdu.“

Nemocnica prekvapujúco necúvla ani vtedy, keď čelila súdnemu sporu. Bránili svoje právo odoprieť tejto žene spásonosný liek, aby ju mohli účinne zabiť!

Nezisková sieť zdravotnej starostlivosti Kaleida Health, ktorá nemocnicu spravuje, čelila žiadosti rodiny na súde. Podľa Loriga právnik Kaleidy Michael J. Roach sudcovi Nowakovi tvrdil, že rozhodnutia o lekárskej starostlivosti by mali robiť lekári – a nie súdy.

Medicínskemu komplexu sú často prednejšie peniaze než životy pacientov

A čo pacientka a členovia rodiny? Som si istý, že pani Smentkiewiczová dávala prednosť liečbe, ktorú pre ňu našli jej deti a ktorá ju odpojila od pľúcnej ventilácie a dostala preč z JIS.

Takto však funguje medicínsko-priemyselný komplex. Nemyslia si, že by sa niekto mal odvážiť spochybňovať ich údajnú „autoritu“.

Sudcu Nowaka našťastie nepresvedčili. V podstate sa dá povedať, že uvedený sudca tejto žene zachránil život. Zápis zo súdu dokazuje, že 8. januára sudca Nowak prikázal nemocnici „okamžite podať liek Ivermektín pani Smentkiewiczovej“.

„Sudca nám však ústne tiež povedal, že Judithin obvodný lekár bude musieť vypísať recept na Iverkmektín, čo aj urobil,“ povedal Lorigo.

„Za 46 rokov svojej advokátskej praxe som ešte nezažil prípad, kedy by rodina musela žiadať o súdny príkaz na pokračovanie v nemocnici už začatej liečby.“

„Než jej podali tento liek, bola táto pani na umelej pľúcnej ventilácii, doslova na smrteľnej posteli,“ povedal Lorigo pre The Buffalo News o Smentkiewiczovej, obyvateľke mesta Cheektowaga.

Sudca odporúča zohnať si recept od obvodného lekára

To hlavné, čo si tu musia všetci všimnúť, keď sa dožadujú toho, aby im blízka osoba dostala liečbu týmito staršími liekmi je to, čo ústne údajne povedal rodine sudca: zožeňte si recept od svojho obvodného lekára.

Vtedy je to stopercentne legálne a nemocnica s tým nemôže nič robiť, aspoň nie legálne, pretože lekári smú predpisovať lieky na použitie pre „iné ako schválené účely“.

Lekári v nemocnici, ktorí sa rozhodli prestať podávať tento liek pani Smentkiewiczovej, nie sú menovaní. Mali by ich zatknúť a obviniť z pokusu o vraždu.

Reportér novín The Buffalo News Dan Herbeck spravil rozhovor s iným lekárom, ktorý pre neposkytnutie tejto liečby poskytol svoje „vysvetlenie“.

Dr. Thomas A. Russo, jeden z popredných oblastných odborníkov na infekčné choroby povedal, že rád počuje, že sa pani Smentkiewiczovej darí lepšie, no podľa neho by ľudia nikdy nemali robiť unáhlené závery o Ivermektíne, či inom lieku, na základe výsledku jedného pacienta.

„Sú isté náznaky, že tento liek môže mať nejakú hodnotu pri liečbe ochorenia COVID-19… Áno, je možné, že tejto žene pomohol,“ povedal Russo.

„Pokusy a testovania však pokračujú. Nemáme ešte konečné dáta, ktoré by dokazovali, že skutočne pomáha. V súčasnosti to nie je odporúčaná liečba pre COVID-19“

(Poznámka: Na Slovensku tento liek nedávno schválilo pre použitie ministerstvo zdravotníctva. Pre istotu však zrejme bude lepšie si ho aj tak vopred zohnať.)

Záver

Russo je vedúci katedry infekčných chorôb na Jacobsovej lekárskej fakulte Univerzity v Buffalo a tiež biomedicínskych vied. V Smentkiewiczovej prípade sa nijako neangažoval. Toto je tiež „oficiálne stanovisko“ medicínskych byrokratov, očividne vytvorené tak, aby chránilo úrady, ktoré tak ochotne dávajú povolenie na núdzové použitie novým experimentálnym liekom, ako sú nové mRNA vakcíny proti ochoreniu COVID. Tieto vakcíny sú financované vo výške doslova miliárd dolárov zo štátnych zdrojov na vývoj nových liekov a vakcín proti ochoreniu COVID. Staršie lieky, už schválené úradmi ako sú americká FDA či Európska lieková agentúra (EMA) a desaťročia osvedčujúce svoju bezpečnosť, ktorým už dávno vypršala platnosť patentov, sú však pre tento nový, covidom vytváraný trh hrozbou.

Zdroj: healthImpactNews.com, Spracoval: Badatel.net

Script logo