5. 5. 2021: Шеліґа кінчіть у функції підпредседы парламенту. Наслїдує го Жітнянска

  • • Na snímke uprostred podpredseda NR SR a podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga, tretia zľava predsedníčka Výboru NR SR pre sociálne veci a poslankyňa NR SR Jana Žitňanská (Za ľudí) a predsedníčka Za ľudí , vicepremiérka a ministerka investícií a regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.

    • Na snímke uprostred podpredseda NR SR a podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga, tretia zľava predsedníčka Výboru NR SR pre sociálne veci a poslankyňa NR SR Jana Žitňanská (Za ľudí) a predsedníčka Za ľudí , vicepremiérka a ministerka investícií a regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.

  • • Na snímke podpredseda NRSR Juraj Šeliga (Za ľudí).

    • Na snímke podpredseda NRSR Juraj Šeliga (Za ľudí).

Juraj Šeliga (Za ľudí) končí vo funkcii podpredsedu Národnej rady SR (NR SR). Oznámil to na dnešnej tlačovej konferencii. Ospravedlnil sa všetkým občanom SR za zlý príklad, ktorý im ako podpredseda NR SR spolu s kolegami dal (pozn. red.: keď bol s Jurajom Dropom a Janou Žitňaskou videný „rokovať“, popijajúc alkohol, okolo 23:00 hod. v nočnom klube v Bratislave.)

Podľa svojich slov by mohol hovoriť o tom, že to bolo pracovné stretnutie, že riešili napríklad očkovanie, „a je to pravda“. Faktom ale podľa neho je, že pracovné stretnutie malo byť v oficiálnych priestoroch a nie v uzavretej časti kaviarne. Podotkol, že je na mieste vyvodiť voči sebe politickú zodpovednosť.

Svojej funkcie sa zároveň vzdala aj Jana Žitňanská, ktorá odstúpila z postu predsedníčky Výboru NR SR pre sociálne veci.

Šeliga spolu so straníckou kolegyňou Janou Žitňanskou a bratislavským županom Jurajom Drobom (SaS) minulý týždeň porušili zákaz vychádzania, keď do noci sedeli v podniku Klub pod lampou. Na svojom webe o tom informoval Denník N, ktorý sa odvolal na fotografie týždenníka Plus 7 dní. Fotky mali vzniknúť pred polnocou.

„Mohol by som hovoriť o tom, že to bolo pracovné stretnutie, že sme riešili očkovanie, sociálne veci, komunálnu spoluprácu a podobne. To je pravda. Nebola to žiadna žúrka, neboli tam žiadni iní ľudia, bola to uzavretá časť. Ale faktom je, že takéto pracovné stretnutie malo byť v oficiálnych priestoroch,“ podotkol Šeliga.

„Som si vedomý, že za chyby sa platí, a práve preto sme sa s pani Žitňanskou vzdali našich postov, ktoré sme mali vo vedení NR SR,“ doplnil.

Tvrdí, že vedenie strany o tom informoval v utorok 4. mája 2021 večer a poslanecký klub dnes ráno. Prípadnú pokutu je pripravený zaplatiť.

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová uviedla, že gesto Šeligu a Žitňanskej rešpektuje. Ako doplnila, o tom, kto ich vo funkciách nahradí, ešte diskusia vo vedení strany neprebehla.

Vzniknutá situácia mrzí aj bratislavského župana Juraja Drobu, ktorý priznáva, že spravil chybu. Zároveň si však nemyslí, že ide o zlyhanie, za ktoré treba odstupovať z funkcie.

„Po 14 mesiacoch práce a výsledkoch v boji s pandémiou a jej dopadmi som si nedopatrením predĺžil večierku pracovným stretnutím. Zároveň som však presvedčený, že aktuálna pandemická situácia umožňuje prehodnotenie zákazu vychádzania a verím, že vláda tak urobí čím skôr,“ dodal Droba v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Lucia Forman.

Droba, Šeliga a Žitňanská počas zákazu vychádzania v noci prichytení v klube. V Za ľudí sa údajne hovorí o vyvodení zodpovednosti

Zatiaľ čo bežní občania si môžu užívať letné terasy do deviatej hodiny večer, kedy všetky podniky musia zatvoriť, menovaní vládni politici boli minulý týždeň vo štvrtok odfotení v bratislavskom Klube pod lampou pred jedenástou hodinou večer.

Plus 7 dní uviedol, že Šeliga sa domov vracal „nie najistejším krokom“.

Dôvodom stretnutia politikov malo byť rokovanie.

„Dohadovali sme sa k sociálnym veciam, čo a ako ďalej,“  uviedol krátko šéf BSK Juraj Droba a dodal, skupinke sa nepodarilo skončiť rokovanie do 21:00, tak zostali dlhšie a debatovali ďalej.

Droba sa vinný necíti. Tvrdí, že stretnutie malo pracovný charakter, hoci na ňom konzumoval alkohol...

Zdroj: Hlavné správy / Konzervatívny denník, skrátené

Script logo