5. 12. 2020: Матовіч крітіковав Чапутову і одбнорників: „Зробили з мене антикріста. Няй повідять, якы будуть Рождественны свята.‟

Премєр Іґор Матовіч твердить, же цїлоплошне тестоавя фунґовало екстремно добрї.

Predseda vlády Igor Matovič chce, aby sa odborníci a politici, ktorí nesúhlasili s povinným plošným testovaním, postavili pred ľudí a povedali im, aké budú Vianoce.

Tvrdí, že celoplošné testovanie fungovalo extrémne dobre. Ľudia, ktorí žiadali, aby bolo dobrovoľné, vypli podľa premiéra toto opatrenie. Uviedol to v relácii Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko.

Matovič rieši najväčší problém Slovenska

Matovič dodáva, že na Slovensku už štyri týždne nemáme žiadne nové opatrenia proti šíreniu koronavírusu a situácia sa zhoršuje. Je to podľa neho aj tým, že vyprchal efekt plošného testovania.

"Ako mám presvedčiť teraz ľudí, keď týmito názormi prezidentka, konzílium odborníkov, Kotleba, Fico, Pellegrini, Sulík, Remišová spochybňujú povinné plošné testovanie. Urobili z plošného testovania strašiaka a zo mňa antikrista, ktorý chce ľuďom ubližovať," hovorí premiér.

Matovič nepôjde proti Čaputovej

Matovič hovorí, že politická nenávisť spôsobila, že sme zavrhli, to, čo nám fungovalo. Príklad Oravy podľa neho ukazuje, že plošné testovanie je geniálny spôsob, ako znížiť počet prípadov. 

"Prezidentka, všetci najpopulárnejší politici, ešte aj koaliční partneri sa postavia proti mne a všetci robia z Matoviča terč, antikrista, ktorý tu ľudí núti do niečoho a chce im ublížiť," dodal.

Cigániková ostro o Matovičovi. Správa sa mimoriadne zákerne, napísala

"Nebudem tu cikať proti pani prezidentke. Chcem, aby sa postavili pred ľudí a povedali, aké budeme mať sviatky," dodal.

Premiér opäť zopakoval, že buď sa bude masívne testovať alebo bude lockdown. Rozhodnutie, či bude, nechá premiér na autority, ktoré odmietali plošné testovanie.

„Chcú sa zaľúbiť ľuďom"

Premiér hovoril aj o pilotnom otváraní škôl. Teraz podľa neho prebieha testovanie v desiatke škôl po Slovensku.

Mikas má určiť, kto bude môcť ísť do školy aj bez negatívneho testu, rozhodla vláda

O otváraní škôl v piatok (4. 12. 2020) rozhodla vláda. Hnutie Za ľudí však za uznesenie nehlasovalo. Vicepremiérka Veronika Remšiová navrhovala, aby sa žiaci preukazovali certifikátom o bezinfekčnosti, tak ako to je v súčasnosti na prvom stupni.

Návrt do škôl by sa podľa nej nemal podmieňovať testovaním. "Ja som Veronike hovoril, že načo to je dobré. Celou mocou sa zaľúbiť ľuďom a hovoriť, to čo chcú počuť, ale nepovedať to, že keď pustíme ľudí do škôl, tak tu budeme mať armagedon," reagoval na jej postoj Matovič.

"Dve hodiny sme jej to vysvetľovali a nepomohlo to," dodal. Podľa premiéra musíme hľadať také riešenia, aby sme nemali katastrofické Vianoce.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Zdroj: HN Slovensko

Script logo