4. 4. 2021: Чом ваша жывотна поістка не мусить быти выплачена, кедь вмрете по очкованю проти ковіду

Skôr, ako sa dáte proti kovidu zaočkovať, preverte si svoju životnú poistku. Hovorí sa, že niektoré alebo možno aj všetky životné poistky nebudú vyplácané za úmrtia v súvislosti s vakcínou proti ochoreniu COVID-19, keďže všetky súčasné „vakcíny“ sú zatiaľ stále experimentálne (respektíve majú len autorizáciu na núdzové

použitie).

Ak ide o priveľké riziko pre vašich poisťovateľov, prečo by ste ho mali podstupovať vy?

Ešte aj to, že máte pozitívny test na COVID, by mohlo znamenať, že už neprichádzate do úvahy pre poistenie. Skôr, než sa dáte zaočkovať, si to musíte dôkladne preveriť.

Je potrebné kontaktovať svoju životnú poisťovňu a priamo sa jej na to opýtať.

Najlepšie by bolo vyžiadať si to aj písomne, ak už máte existujúcu poistku. V prípade novej poistky sa ubezpečte, že očkovanie proti COVID-19 bude uvedené v poistných podmienkach.

Pri čítaní nasledujúceho textu od Asociácie britských poisťovateľov by ste mali čítať medzi riadkami.

Môžem si aj napriek tomu uzavrieť poistenie?

Mnohí poisťovatelia naďalej prijímajú žiadosti o životné poistenie a niektorí teraz zaradili otázku, týkajúcu sa koronavírusu (pozrite nižšie pri očakávaných otázkach).

Niektorí poisťovatelia žiadosti odsúvajú, ak ste v súčasnosti pozitívne testovaní na koronavírus a potrebujete dodať lekárske potvrdenie, to však neznamená, že žiadosť nemôžete v budúcnosti podať znova.

Aké otázky o koronavíruse by som mal očakávať pri uchádzaní sa o životné poistenie?

Životné poisťovne si pre nové žiadosti vytvorili konkrétne otázky na posúdenie rizika ohľadom koronavírusu. Má to len zaistiť, aby mali pri posudzovaní vášho zdravia a zdravotných okolností celkový obraz.

Otázky o koronavíruse môžu znieť takto:

  • Boli ste pozitívne testovaní na koronavírus?
  • Ste v súčasnosti v karanténe?
  • Mali ste nejaké príznaky koronavírusu?
  • Boli ste v priamom kontakte s niekým, komu bol zistený koronavírus, alebo u koho bolo podozrenie, že ho má?

Ak na niektoré z týchto otázok odpoviete áno, môžu rozhodnutie o vás odložiť, kým sa nevyliečite. Rozhodnutia sa môžu u jednotlivých poisťovateľov líšiť.

Keď kvôli svojmu zdravotnému stavu patríte do skupiny s vysokým rizikom, kam sa radia ľudia so silnou cukrovkou, astmou, srdcovými problémami, autoimunitnými ochoreniami a celým radom ďalších stavov, potom vás, pokým nemáte symptómy, nezaradia do kategórie „samoizolácia“.

Ľudia, ktorým sa z dôvodu ich vlastného bezpečia radí zostať doma, budú hodnotení ako jednotlivci s bežným, nízkym rizikom.

Záver

Zaočkovanie proti COVID-19 je očividne samostatný problém, o ktorom sa poisťovne zvlášť nezmieňujú.

No jednotlivcom, ktorí sa poisťovateľov pýtajú, či vyplatia smrť spôsobenú vakcínou, často odpovedajú NIE, pretože z právneho i medicínskeho hľadiska to nie je vakcína, ale experimentálny lekársky zákrok (respektíve experimentálna génová terapia u mRNA vakcín).

Dajte si preto na to pozor, aby vaši blízki, ak by sa nedajbože niečo stalo, neostali nepríjemne zaskočení bez peňazí!

Zdroj: tapnewswire.com, spracoval: Badatel.ne

Súvisiace články

Script logo