4. 12. 2020: Матовіч крітіковав авторіты штату: „Шмарили нас до пасти локдавну, няй ся поставлять перед верейность.‟

Премєр чекать, же авторіты штату, котры ближе не шпеціфіковав, признають, же ся мылили.

Premiér Igor Matovič očakáva, že sa kľúčové autority štátu, ktoré presadzovali len dobrovoľné celoplošné testovanie ľudí na ochorenie COVID-19, postavia pred verejnosť a oznámia, že Slovensku ostáva nateraz už len lockdown.

Predseda vlády to vyhlásil po piatkovom rokovaní vlády. Aktuálnu situáciu s pandémiou nového koronavírusu na Slovensku označil za vážnu.

SLOVENSKO

Od pondelka začne pilotné otváranie škôl. Podmienkou je testovanie, rozhodla vláda

​Matovič očakáva, že autority štátu, ktoré bližšie nešpecifikoval, priznajú, že sa mýlili, keď spochybňovali plošné testovanie a vypli tak "veľmi účinnú zbraň".

"Vrhli nás do pasce lockdownu"

"Nech cez víkend prídu a povedia, čo spôsobili tým, že v ľuďoch vytvorili nenávisť voči plošnému testovaniu a vrhli nás do pasce lockdownu," poznamenal premiér.

Tvrdí, že mu ľudia doniesli truhlu pred domom a jeho dcéram sa vyhrážajú dôsledkom nezodpovedného správania sa kľúčových ľudí v štáte, ktorí miesto toho, aby boli zodpovední, hovoria o dobrovoľnosti plošného testovania.

"Spôsobilo to, že je tu nenávisť," skonštatoval Matovič.

SLOVENSKO

Cigániková ostro o Matovičovi. Správa sa mimoriadne zákerne, napísala

Čaputová chcela dobrovoľné testovanie

Prezidentka Zuzana Čaputová na konci novembra uviedla, že ak by sa malo realizovať ďalšie kolo celoplošného testovania, považuje za správne, aby bolo dobrovoľné.

Matovič vtedy reagoval, že dobrovoľné celoplošné testovanie nie je efektívne. V piatok takéto testovanie označil za "blbosť".

Zdroj: HN Slovensko

Script logo