30. 5. 2021: По стопах Covid-19: зморожене мнясо, баньскы пергачі і вуханьска лабораторія. Зачало ся вышетрованя зроду SARS-CoV-2

Americké médiá tento týždeň zverejnili informáciu z utajovanej správy amerických spravodajských služieb, podľa ktorej boli traja vedci z laboratória vo Wuhane ošetrení v nemocnici v novembri 2019, tesne predtým, ako vírus začal infikovať ľudí v meste.

Ako sme vás informovali, pôvod nového koronavírusu je stále nejasný a teóriu, že bol spôsobený únikom z laboratória, je potrebné brať vážne, až kým sa nedokáže opak. Vedci teraz prišli s dôvodmi, prečo je nutné brať teóriu úniku z wuhanského laboratória vážne.

Kedysi konšpiračná teória, dnes vážne podozrenie. To, čo sme pred rokom a pol, v čase vypuknutia pandémie považovali za hoax naberá dnes iný rozmer. Rozbušku zapálil americký prezident Joe Biden, ktorý nedávno oznámil, že USA začali s urgentným vyšetrovaním pôvodu SARS-CoV-2, pričom sa budú intenzívne zaoberať teóriou jeho úniku z čínskeho laboratória. Informovala o tom britská BBC.

Podľa BBC, Joe Biden verejne vyjadril podozrenie, že koronavírus mohol náhodne alebo aj inak uniknúť z laboratória v stredočínskom meste Wuhan, kde bol vírus prvýkrát zaznamenaný.

Priaznivci tejto myšlienky taktiež poukazujú na prítomnosť významného biologického výskumného zariadenia priamo v meste. Virologický ústav Wuhan (WIV) totiž študuje koronavírusy u netopierov už viac ako desať rokov. Laboratórium sa nachádza iba pár kilometrov od „mokrého“ trhu aj s morskými plodmi Huanan, kde sa objavili prvé nákazy.

Zdroj: mediweb, skrátené

 

Script logo