30. 4. 2020: НР СР: І. Матовіч: „Пріоріты в ПВВ суть сполочным обявязком цїлой коаліції.‟

Братїслава 30. aпріля (TASR) – Пріоріты в проґрамовім выголошіню влады (ПВВ) суть сполочным обовязком цїлой коаліції. Ёго схвалїнём у пленумі Народной рады Словацькой републікы (НР СР) ся к ёго релізації приголосили і посланцї. По высловлїню довіры владї то сконштатовав премєр Іґор Матовіч (на архівній фотцї) (OĽaNO). Председа парламенту Боріс Коллар (Sme rodina) подяковав ся за довіру і за підпору посланцям цїлого політічного спектра при законах на рїшіня крізы в одношіню к пандемії нового коронавірусу в скороченій леґіслатівній процедурї.

Matovič deklaroval, že všetko v PVV je spoločným záväzkom koalície a že hnutie OĽaNO sa bude správať ku všetkým prioritám rovnako. "Dnešným hlasovaním sa zároveň aj každý poslanec prihlásil k prioritám programu," podotkol s tým, že do budúcna sa od nich bude očakávať podpora zákonov, ktoré vzídu zo záväzkov vo vládnom programe.

"Chceme Slovensko zmeniť na krajinu, kde sa bude dobre žiť. Nielen zbohatlíkom, ale každému občanovi, ktorý sa správa k republike ako občan, nie ako človek, ktorý ju chce podvádzať a žiť na jej úkor," uviedol premiér s tým, že prioritami vlády bude starať sa o ľudí, ktorí si nedokážu pomôcť sami.

Šéf parlamentu ocenil, že sa do vládneho programu dostali priority hnutia Sme rodina. "Výstavba bytov, exekučná amnestia, zrušenie doplatkov za lieky a veľmi veľa ďalších sociálnych opatrení, ktoré bude vláda aplikovať najbližšie štyri roky," priblížil priority šéf parlamentu.

Podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) považuje vyslovenie dôvery vláde za veľký záväzok, že budú krajinu spravovať čestne. Chce, aby sa každému občanovi na Slovensku dobre žilo a aby mal rovnaké príležitosti. Rovnako uvítala, že strana Za ľudí presadila do vládneho programu protikorupčné i regionálne priority a má mandát na spravovanie eurofondov. "Máme mandát na upratanie v eurofondoch a informatizácii, aby neboli synonymom obrovskej čiernej diery, kde sa strácajú peniaze," skonštatovala.

Minister hospodárstva a šéf SaS Richard Sulík skonštatoval, že koronakríza ovplynila životy ľudí aj veľké nasadenie vlády v práci. Dodal, že vyslovením dôvery kabinetu sú splnené všetky predpoklady na to, aby mohli rovnakým tempom pokračovať v napĺňaní toho, čo je v PVV. "Aby bola naša krajina o štyri roky v citeľne lepšom stave, aby sme ju odovzdávali omnoho lepšiu a krajšiu, ako sme ju prevzali. O toto sa budeme snažiť každý svojim spôsobom," uviedol. Deklaroval spoločný cieľ s koaličnými partnermi.

Portal Úradu vlády SR

Script logo