3. 2. 2021: КОВІД автомат: Влада уточнила условія тестованя, заказу выходжованя і выняткы

Vláda upresnila zákaz vychádzania a výnimky.

V čiernej a bordovej fáze COVID automatu treba počítať s pravidelným testovaním ľudí na ochorenie COVID-19. Povedal to na stredajšej (3. 2. 2021) tlačovej konferencii minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) s tým, že certifikát o testovaní môže byť najviac sedem dní starý.

Momentálne sa podľa Krajniaka testuje 50 percent krajiny s tým, že sa zužuje okruh ľudí, ktorí musia byť otestovaní.

Šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) bude zároveň každý utorok informovať o najnovších dátach, aby sa regióny mohli pripraviť na to, v akej fáze budú od ďalšieho pondelka.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) uviedla, že podľa COVID automatu bude situácia na Slovensku predvídateľnejšia. Z dát sa bude dať predpokladať, kedy a ako sa dostane Slovensko do „lepších čísel“.

Právna úprava zákazu vychádzania a výnimiek bude od budúceho týždňa totožná s tou, ktorá platí v súčasnosti, priblížila Kolíková. Ak niekto teraz potrebuje na cestu do práce test na ochorenie COVID-19 s negatívnym výsledkom, bude ho potrebovať aj od pondelka (8. 2. 2021). Zachované majú byť aj súčasné výnimky pre deti, zdravotne postihnuté osoby či starších ľudí.

Vláda by tiež mala v stredu rokovať o predĺžení núdzového stavu, ktorý v súčasnosti platí do 7. februára. Momentálne vládny kabinet na pracovnej úrovni rieši text uznesenia. Termín rokovania Kolíková povedať nedokázala.

Zdroj: info.sk

Script logo