29. 8. 2021: Як поступати одностно школы, котра буде силовати вашу дїтину носити рушко

Začiatok školského roka sa neúprosne blíži a s ním aj pokračovanie šikany detí v školách v podobe rúšok, testovania (zatiaľ dobrovoľného), toxických dezinfekcií na ruky a podobne.

Tým najväčším problémom z hľadiska mučenia detí a potenciálneho ohrozovania ich zdravia však jednoznačne patrí nútenie ich nosiť rúško počas celého vyučovania. Mnohí si už možno ani nepamätajú ako to celé začalo.

Ako sa žaba postupne varila, až sa uvarila

Ak si spomínate, tak v júni 2020, keď sa otvorili školy po prvej vlne pandémie, prvý pokus so zavedením rúšok na školách bol pomerne opatrný. Deti ich mali nosiť len na chodbách a pri presunoch medzi triedami. V triede počas vyučovania nie.

Potom v septembri 2020, keď sa začal nový školský rok, pribudlo nosenie rúšok aj počas vyučovania, spočiatku vraj len na 2 týždne. Potom sa to predĺžilo do konca septembra a napokon natrvalo.

Dnes sa už ani len nediskutuje o časovom rámci, dokedy by mali byť rúška povinné.

Keď sme hneď na začiatku varovali, že zámer úradov je zaviesť rúška natrvalo, boli sme označovaní za konšpirátorov. Dnes je to jedna z mnohých konšpirácii, ktoré sa časom stali pravdou.

V auguste 2020 sme publikovali pomerne rozsiahly článok s názvom: „Čo môžete urobiť ako rodič, ak nesúhlasíte s nosením rúšok v školách“.

Tento článok mal fenomenálny úspech. Až taký, že vtedajší minister zdravotníctva Marek Krajčí sa nervovo zrútil a podal kvôli nemu na nás trestné oznámenie. Chudák sa z toho doteraz zrejme nespamätal a časom musel odstúpiť z postu ministra. Nech je k nemu Duch Svätý zhovievavý. 

Takže, odvtedy prešiel rok, máme tu nový školský rok a rúška sa už akosi berú za samozrejmosť. Žaba sa medzičasom kompletne uverila. Našťastie, nie všetky žaby.

Stále ostalo mnoho rodičov, ktorí s nosením rúšok v školách nesúhlasia a považujú ich za škodlivú vec tak z hľadiska psychického, ako aj fyzického zdravia detí.

Veľa vecí z nášho minuloročného článku je stále aktuálnych. Odporúčame vám prečítať si ho. Nastal však aj určitý vývoj, niektoré veci sa zmenili a práve tým by sme sa chceli venovať v tomto článku.

K obrane voči noseniu rúšok deťmi v školách chceme pridať nasledovné 4 veci:

  1. Základná právna obrana
  2. Rozšírená právna obrana
  3. Vyžadovanie zodpovednosti za možné škody od učiteľov a riaditeľov škôl
  4. Ako jednať s hysterickými rodičmi a spolužiakmi zo Sekty Covidovej

Poďme sa teraz postupne podrobnejšie pozrieť na každú z uvedených oblastí.

1. Základná právna ochrana

Iste ste už počuli o Ústave, našom základnom a najvyššom zákone v štáte.

V hlave 1, článku 2, odseku 2 sa hovorí: „Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.“

Následný odsek 3 hovorí: „Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.“

Sústreďme sa na slová „Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané“. Je niekde zákonom zakázané chodiť do školy (či kdekoľvek) bez rúška? My o takom zákone nevieme.

Ak by vám chceli tvrdiť, že takú povinnosť ukladá vyhláška, tak nie, nie a ešte raz nie! Ústava hovorí jasne, že zákonom zakázané, nie vyhláškou.

Keby by to nejaký učiteľ alebo riaditeľ školy stále nechápal a tvrdil, že vyhláška je ako zákon alebo, že vyhláška je „na základe zákona“, tak argumentujte nasledovne:

Povedzte, že vyhláška síce „prikazuje nosenie rúška“, ale „nezakazuje chodiť bez neho“.

Podstatný je ten „zákaz“. Podľa ústavy totiž môžete robiť všetko, čo nie je zákonom zakázané. A žiadny zákaz chodenia bez rúška nikde neexistuje.

Jednoduché a účinné, čo poviete? 

2. Rozšírená právna ochrana

Zrejme ste už iste počuli, že Ministerstvo školstva pripravilo manuál pre riaditeľov škôl, ako majú argumentovať rodičom, ktorí budú vzdorovať rúškam u detí.

Našťastie, ten dokument ministerstva je z hľadiska právnej argumentácie rovnako „kvalitný“ ako je vyučený obuvník, nepraktizujúci kaderník kvalitným ministrom školstva. Uvedený manuál si môžete stiahnuť TU.

Na tento amatérsky a škandalózny manuál ministerstva, reagovala v rádiu Slobodný vysielač v piatok 27.8.2021 JUDr. Adriana Krajníková, známa advokátka bojujúca proti covidovej totalite.

Reláciu si môžete vypočuť TU (archív bude dostupný v priebehu soboty). Článok JUDr. Krajníkovej k tejto téme nájdete TU.

My nie sme právnici, preto sa podrobnejšie k právnej stránke vyjadrovať nebudeme. Veríme, že túto prácu už fundovane urobila pani doktorka Krajníková.

Preto tí z vás, ktorí sa budete chcieť s riaditeľmi škôl púšťať do hlbších právnych debát, určite si spomínanú reláciu vypočujte a argumenty z nej použite voči škole vášho dieťaťa.

3. Vyžadovanie zodpovednosti za možné škody od učiteľov a riaditeľov škôl

V tejto časti si rozoberieme istú formu obštrukcie. Ono to vlastne ani nie je obštrukcia, nakoľko takto by to malo v každej normálnej spoločnosti fungovať.

Ide o to, že ak má niekto právomoc (napríklad nariaďovať nosenie rúšok), tak by mal automaticky za svoje nariadenia prevziať aj zodpovednosť

U nás by však každý chcel mať iba moc, no už nikto nie zodpovednosť. Vidno to krásne na bývalom predsedovi vlády Igorovi Matovičovi, ktorý vždy každý prúser zvaľuje na niekoho iného, nikdy nie na seba.

Vidíme to aj na očkovaní, kde vás každý chce nútiť do očkovania, no nikto – výrobca, štát ani lekár – nechce prevziať zodpovednosť za možné vedľajšie účinky.

No a presne rovnaké je to aj s rúškami. Každý vám chce nariaďovať a prikazovať ich nosenie, no nikto nie je ochotný prevziať zodpovednosť za prípadne následky na zdraví, ktoré dlhodobé nosenie rúšok môže mať.

Ak áno, napriek všemožnej snahe úradov a medicínskych „autorít“ popierať možné negatívne následky nosenia rúšok, tie následky tam sú a sú pomerne reálne. Na našej stránke sme sa tejto téme venovali pomerne obšírne.

Všetky naše články o nebezpečenstvách rúšok (a respirátorov) nájdete TU.

Ale späť k veci…

Odporúčame vypracovať si tlačivo, ktoré vy alebo vaše dieťa dáte na podpis učiteľovi (prípadne riaditeľovi) vždy, keď si vaše dieťa zloží rúško a oni ho napomenú, aby si ho nasadilo späť.

Vtedy vaše dieťa vyberie zo školskej tašky tlačivo a dá im ho podpísať.

Samozrejme, riaditeľ aj učitelia to podpísať odmietnu. V takom prípade vy alebo dieťa môžete zahlásiť, že: „Vidíte, prikazovať by ste prikazovali, ale zodpovednosť za svoje činy niesť odmietate.“

No a takto to predsa fungovať nemôže. Kde niet zodpovednosti, tam niet ani právomoci!

Pôvodne sme chceli vypracovať pomerne rozsiahly vzor takéhoto tlačiva, no nakoniec sme došli k presvedčeniu, že na tento účel postačí aj pomerne jednoduché prevedenie.

 

Tu je vzor, ako by to mohlo vyzerať:

* * * * *

Vyhlásenie o zodpovednosti za škodu

Ja, riaditeľ(ka)/učiteľ(ka) ……………………………., narodený(á) dňa …………………., vyžadujem, aby žiak/žiačka ……………………………, narodený(á) dňa …………………. nosil(a) v triede počas vyučovania rúško alebo iné prekrytie dýchacích ciest.

V prípade, že sa v dôsledku tohto obmedzenia voľného dýchania v budúcnosti prejavia následky na fyzickom alebo psychickom zdraví dieťaťa, preberám na seba plnú trestnoprávnu aj hmotnú zodpovednosť.

V ………………………… dňa ……………………

                                                                                       …………………..

                                                                                       podpis

* * * * *

Na jeden hárok papiera formátu A4 sa zmestia viacero takýchto vyhlásení. Môžete si ich narobiť aj väčšie množstvo a v prípade potreby použiť. Kľudne ich môže vaše

dieťa ponúknuť aj ďalším spolužiakom nenávidiacim rúška.

Ako sme už spomenuli vyššie, nepredpokladáme, že to nejaký riaditeľ alebo učiteľ aj podpíše. Bude to však vynikajúci prostriedok na preukázanie ich pokryteckosti.

4. Ako jednať s hysterickými rodičmi a spolužiakmi zo Sekty Covidovej

V minulosti nastávali konflikty ohľadne nosenia rúšok takmer vždy s učiteľmi alebo riaditeľmi. Rodičia, deti a ľudia vo všeobecnosti boli pred rokom ešte vcelku normálni.

To sa však po roku neustáleho strašenia a psychologickej manipulácie zo strany vlády a médií zmenilo.

Dnes veľa ľudí šíreniu hystérie podľahlo a majú už pandemickou propagandou doslova vymyté mozgy. Odborne sa tomu hovorí, že trpia masovou, prípadne halucinačnou psychózou.

Výsledkom je, že na nosenie rúšok často upozorňujú svojich spolužiakov samotné deti, prípadne sa chodia do škôl sťažovať rodičia zo sekty „Svedkov Covidových“ – ustráchaní, hypochondrickí, hysterickí. Polovica spoločnosti zošalela.

Aj keď sa vám učiteľa alebo riaditeľa podarí presvedčiť, pravdepodobne budete čeliť tomuto typu rodičov. Taktiež vaše dieťa môže byť šikanované priamo spolužiakmi, ktorých zmagorili ich hysterickí rodičia.

„Ak si nenasadíš rúško, nakazíš ma a ja zomriem!“

Čo s nimi?

V prípade učiteľov je to jednoduché – povedať im, že ak sa boja, nech sa dajú zaočkovať.

Keď sa boja aj po očkovaní, poraďte im, aby pouvažovali o zmene zamestnania, nakoľko práca s množstvom detí si vždy vyžaduje určité „riziko“. Ak ho nie sú schopní znášať, nech idú robiť niekde, kde nebudú prichádzať do styku s ľuďmi. Napríklad správcu antarktickej výskumnej stanice počas zimy.

V prípade rodičov im môžete povedať, že kým vaše dieťa bez rúška ohrozuje to ich, tak rúško zasa ohrozuje zdravie a život vášho dieťaťa. Takže je to 50:50. Oni riskujú „covid“, vy zasa „zadusenie“. Smrť ako smrť.

Je to samozrejme pritiahnuté za vlasy, no nakoľko sa bavíte so Svedkom Covidovým, racionálna umiernená debata by aj tak nefungovala. Tu bude potrebné zveličenie, inak to nepochopia.

No a v prípade detí to bude asi najťažšie, lebo deti racionálne debatovať príliš nevedia. Môžete ho síce naučiť, aké argumenty používať, no ak bude v triede presila zmagorených detí v pomere 10 na 1, tak tu nepomôžu akékoľvek argumenty.

Tu skôr pomôžu asi len isté kompromisy, napríklad, že si vaše dieťa rúško nasadí, ale len pod nos alebo si zadováži „Ficov“ štít z plexiskla. Teda tak, aby sa aj vlk nažral, aj ovca zostala celá.

Extra tip za zabezpečenie voľného dýchania detí v škole

Máme pre váš ešte jeden extra tip, ako bojovať proti rúškam v školách, hlavne počas vyučovania.

Viete, aká je prvá pomoc pri akejkoľvek nevoľnosti? Zabezpečiť voľné dýchanie a prísun čerstvého vzduchu. Čo prvé urobíte, keď je vám zle? Otvoríte okno. Pri nosení rúška je to okamžité zloženie rúška. Prvá pomoc nepozná kompromisy.

Vaše dieťa to v škole môže využiť tak, že si počas hodiny zloží rúško. Ak by ho ktokoľvek napomenul, tak povie, že mu prišlo nevoľno. V takom prípade nikto nesmie požadovať, aby si rúško znova nasadilo. Mohlo by totiž dôjsť k priamemu ohrozeniu jeho života.

Tiež nie je nikde napísané, koľko presne má taká prvá pomoc trvať – či minútu, päť, desať alebo celú vyučovaciu hodinu.

Prípadne si môže vaše dieťa po čase rúško znova na krátku chvíľu nasadiť (aby sa nepovedalo) a potom opäť zložiť. Kreativite sa medze nekladú.

Treba však dať učiteľom dopredu vedieť, že dieťa má nakázané, aby si pri nevoľnosti okamžite zložilo rúško a nik mu v tom nesmie brániť. Inak by sa jednalo o pokus o ublíženie na zdraví, čo je trestný čin. Presne týmto spôsobom to odkomunikujte riaditeľovi aj učiteľom.

Takže, dieťa si počas hodiny zloží rúško a zahlási, že sa mu spravilo nevoľno. Ak by ho učiteľ nútil znova si ho nasadiť, neváhajte na neho okamžite podať trestné oznámenie.

Chápeme, že ide o pomerne krajné riešenie. Keď sa však máte rozhodnúť medzi zdravím vášho dieťaťa a dobrými vzťahmi s učiteľmi, tak nie je čo riešiť. Zdravie a život dieťaťa je vždy na prvom mieste!

Záver

Na záver si dajme jednu logickú otázku, ktorá našich intelektových „titánov“ vo vláde a na ministerstvách asi nenapadla.

Oni hovoria, že pred deltou nezachránia ani rúška, ani lockdowny, ani žiadne iné opatrenia. Tiež tvrdia, že buď sa dáte zaočkovať, alebo túto zimu deltu na 100% dostanete. Iná možnosť vraj nie je (odhliadnime teraz od toho, že aj očkovaní sa môžu nakaziť deltou).

Otázka potom znie: „Ak teda pred deltou rúška nezachránia, načo ich potom vôbec nosiť?“

Vieme, že na intelektuálne „výkvety“ v našej vláde je to príliš zložitá a komplikovaná otázka a rozumná odpoveď sa od nich očakávať nedá.

Každopádne, kvôli noseniu rúšok na školách už v zahraničí došlo k viacerým úmrtiam detí, napríklad dvaja chlapci v Číne alebo jedno dievča v Nemecku. V Česku zasa kolabovali študenti gymnázia.

Vláde preto chceme odkázať nasledovné:

Ak v dôsledku nosenia rúšok dôjde k poškodeniu zdravia detí, nedajbože k úmrtiam, osobne za to budú zodpovední minister školstva, minister zdravotníctva, hlavný hygienik a predseda vlády.

Ako občania tohto štátu vám garantujeme, že pred spravodlivosťou sa vám ujsť nepodarí!

A vy, milí naši čitatelia, ak máte ďalšie nápady alebo návrhy, ako zabrániť ohrozovaniu našich detí rúškami na školách, podeľte sa o ne v komentároch pod článkom.

 

Spracoval: Badatel.net

 

Súvisiace články

 

 

Script logo