29. 4. 2021: Румуньска докторка говорить, же знає вылїчіти на 100 % ковідовых паціентів

Pneumologička bola Bihorským lekárskym kolégiom v Rumunsku zbavená podozrenia zo „zanedbania lekárskej starostlivosti“. Stalo sa tak po tom, čo ju nedávno predvolali predstaviť svoju osobnú metódu liečby pacientov s ochorením COVID-19, ktorá, podľa toho, čo tvrdí, jej umožnila vyliečiť už skoro 1000 pacientov.

Covid lieči ako „netypický zápal pľúc“

Flavia Groşanová z Oradey neďaleko maďarských hraníc sa v rumunských médiách stala známa svojím rozhodnutím nepoužívať na liečbu pacientov s ochorením COVID-19 vo všetkých jeho štádiách oficiálne protokoly a namiesto toho pristupovať k ochoreniu ako k „atypickej pneumónii“.

Zašla dokonca tak ďaleko, že povedala, že v nemocniciach sa prílišnou kyslíkovou terapiou a, v tých najhorších prípadoch, intubáciou, dopúšťajú obrovských chýb, čo, podľa jej tvrdení, chorého v skutočnosti „zabíja“.

Priveľa kyslíka po príliš dlhú dobu, hovorí Groşanová, môže viesť k cerebrálnemu edému (opuchnutiu mozgu), ktorý zasa môže spôsobiť smrť. Ešte nebezpečnejšia je podľa bronchopneumologičky intubácia (napojenie na pľúcny ventilátor).

Ona sa, na základe svojich dvadsaťročných skúseností, rozhodla podávať kyslíka menej a to tak, aby neprekračoval potreby pacienta. A tiež podáva antibiotiká a niekoľko ďalších lacných liekov, na rozdiel od odporúčaní v mnohých krajinách.

Hovorí, že toto rozhodnutie jej umožnilo vyliečiť „sto percent“ z približne 1000 pacientov, ktorí prešli jej rukami, pričom len veľmi malá časť z nich sa možno neskôr, bez jej vedomia, dostala do nemocnice.

„Mojím cieľom od začiatku pandémie bolo, že žiadny pacient by nemal dostať kyslíkovú masku, ani byť intubovaný. A to sa nestalo,“ povedala pre veľmi čítaný denník National.

„Používam svoje klasické, lacné lieky, medzi ktoré patrí aj Clarithromycín, čo je antibiotikum, patriace do skupiny makrolidových antibiotík. Ide o jediné antibiotikum s virálnym tropizmom (vlastnosťou nachádzať sa v určitých orgánoch).“

 „V skupine makrolidových antibiotík sa nachádzajú len tri, a to erytromycín, ktorý poznajú všetci, azithromycín a clarithromycín. Azithromycín nemám rada, lebo je slabšou kópiou clarithromycínu.

Pracovala som v niektorých veľmi zaujímavých klinických štúdiách o pneumónii a tam som sa dozvedela o virálnom tropizme clarithromycínu, ako aj o jeho protizápalovej role, ktorú nemá žiadne antibiotikum.

S týmto antibiotikom pracujem pri vírusových a atypických zápaloch pľúc už desať rokov.

Keď udrela pandémia, prešla som na etiologickú liečbu, clarithromycín. Samozrejme, okrem tohto antibiotika je niekoľko adjuvantných liečob, pretože to nemôže zvládať samo. Je to liečebná schéma, ktorá je moja vlastná.“

Lekárska komisia zbavila lekárku Grosanovú všetkých obvinení

Jej senzáciu budiace vyjadrenia viedli niektorých pacientov s nedostatkom kyslíka z dôvodu infekcie ochorením COVID-19 k odmietnutiu liečby v nemocnici. Čo je zrejme jeden z dôvodov, prečo ju požiadali, aby predstúpila pred lekársku radu, ktorá má moc ju sankcionovať.

Ale ani toto neviedlo k oficiálnemu zavrhnutiu jej liečby. Bihorské lekárske kolégium namiesto toho médiám povedalo, že vypočutie Dr. Flavie Groşanovej nebolo „vyšetrovaním“, ale len „diskusiou“ o jej vyhláseniach.

Carmen Pantişová, prezidentka lekárskeho kolégia, po stretnutí uviedla, že Groşanová vyjadrila „lásku“ k svojim pacientom a objasnila, že na jej strane neboli „žiadne prvky nedôvery“ vo vzťahu k lekárskej činnosti v nemocnici.

Podľa oficiálneho vyhlásenia sa ju etická komisia rozhodla  nesankcionovať, pretože Groşanovou aplikovaná liečba „má svoju rolu a svoje miesto“.

Pantişová dodala, že v tom, čo sa udialo pred komisiou, zohrala rolu „obrovská rola sympatií“, sprevádzajúca nezávisle uvažujúcu lekárku, čo potvrdzuje, že lekárkine liečby sú dobré“.

Flavia Groşanová prišla na vypočutie v sprievode právnika a vítal ju dav povzbudzujúcich podporovateľov všetkých vekových kategórií a tiež veľký počet novinárov. Dostalo sa jej kvetov a potlesku. Tlač poznamenala, že bola rehabilitovaná Etickou komisiou nemocnice, ktorej svoju liečbu predstavila.

Oficiálny protokol je podľa lekárky príliš náročný

Groşanová, ktorá je momentálne zamestnaná v súkromnej nemocnici, ďalej na záznam povedala, že oficiálny, povinný protokol liečby ochorenia COVID-19 pokladala za „extrémne náročný“.

Dôvodom je skutočnosť, že tento protokol vyžaduje čakať, dokým sa u pacientov infikovaných vírusom SARS-CoV-2 prejavia nebezpečné príznaky ako sú sťažené dýchanie a nedostatok kyslíka, pričom sa im dovtedy podáva len paracetamol.

Groşanová vysvetlila, že využila svoje osobné skúsenosti s mnohými pacientmi z predošlých rokov:

„Našla som lacnú možnosť s liekmi z nomenklatúry Ministerstva zdravotníctva. Je to lacná a neuveriteľne krásna kombinácia. Mám dvadsať rokov skúseností v pneumológii,“ povedala.

Tvrdila, že tento tradičný prístup, pri ktorom lekári využívajú obdobnú logiku a dôverujú vlastným znalostiam medicíny a individuálnych reakcií na liečby, jej umožnil vyliečiť všetkých takmer 1000 pacientov, ktorým poskytla svoju „krásnu“ liečbu, nech boli v akomkoľvek štádiu ochorenia.

Namiesto podávania masívnych dávok kyslíka, keď saturácia pacienta dosahuje nebezpečne nízke hladiny, sa Groşanová „nadmerným dávkam“, ktoré používajú nemocnice a ktoré môžu viesť k edému mozgu, vyhýba.

Ako vysvetľuje:

„Keď je saturácia nad 80 percent, podávam svojim pacientom len veľmi malé dávky kyslíka, rádovo 2 až 3 litre za minútu, vo forme krátkych každodenných podaní, najviac 4 až 5 hodín.

Je dôležité vedieť, že priveľa kyslíka mozog tlmí, pretože vo všeobecnosti je to mozog, čo riadi naše telo, nie nejaký stroj.

V tomto ohľade vonkoncom nesúhlasím so súčasným protokolom liečby ochorenia COVID: vysoké dávky kyslíka, ktoré predpisuje, rádovo 20 litrov, vedú k acidóze, spôsobujúcej u pacientov cerebrálny edém… ktorý zasa, pravdaže, vedie k ich smrti.“

Varovala tiež pred podávaním Kaletry (lieku proti HIV, lopinaviru) a kodeínu, ktoré očividne predpisujú pacientom s ochorením COVID-19 v Rumunsku. Tie môžu symptómy len zhoršovať.

„Našťastie bolo niekoľko sestier – tie považujem za ozajstné hrdinky – ktoré pacientov pozorovali a varovali, aby Kaletru neprehĺtali a liek vyhodili. Keď ich potom prišli skontrolovať lekári, boli udivení, že nemajú hnačku a že sa cítia dobre.

Dôvod bol ten, že neužili liek, predpisovaný protokolom. Takto tieto ošetrovateľky skutočne zachránili životy svojich pacientov.

Keď sa používa kodeín, z dôvodu potlačenia kašľa nemôže pacient vykašlávať sekréty, tvoriace sa v pľúcach a sú to práve tieto sekréty, čo ich dusí – nie krvné zrazeniny, ale nahromadené sekréty,“ vysvetlila.

„V tomto bode pacienti podľa očakávania prepadajú panike, lebo už nemôžu dýchať a tak im podajú lieky na tlmenie bolesti a napoja ich na umelú pľúcnu ventiláciu – a od tej chvíle ich môže zachrániť už len Božia milosť!“

Strach je najväčší nepriateľ pacientov s Covidom

V nedávnom rozhovore vysvetlila, že vyliečila päť členov jednej rodiny, vo veku od 37 do 97 rokov, umožniac im všetkým, úplne vyliečeným, spoločne osláviť Vianoce.

V interview preloženom periodikom Visegrad Post ľutovala, že tí, ktorí ochorejú, sa začnú veľmi báť a chcú ísť do nemocnice, „hoci môžu zostať doma a liečiť sa užívaním liekov.“

Ona sama ponúka online konzultácie a keď má podozrenie na prítomnosť „atypickej pneumónie“ spojenej s ochorením COVID-19, okamžite predpisuje clarithromycín, aj keď má pacient len nízku alebo vôbec žiadnu teplotu.

Napriek tomu, že ju kolega za nedodržiavanie pravidiel nahlásil úradom, svoj neodporúčaný protokol ďalej používa. Kolegovia pneumológovia Groşanovú takmer jednotne odmietajú, no podarilo sa jej presvedčiť zdravotnícku hierarchiu v Rumunsku, že by jej tvrdenia nemali spakruky odmietať.

Carmen Pantişová z Bihorského lekárskeho kolégia objasnila, že Groşanová môže pokračovať v práci ako vždy, keď vyhlásila:

„Lekárka bude svojich pacientov liečiť presne tak, ako doteraz. Všetky vážne prípady budú odoslané do nemocnice, kde majú komplexnejšie testy a podpornú liečbu.“

Ak sú ale Groşanovej tvrdenia správne, nebude to potrebné, ak sa budú riadiť jej terapeutickými odporúčaniami.

Autor: Flavia Grosan, zdroj: lifesitenews.com, spracoval: Badatel.net

Súvisiace články

Script logo