28. 6. 2021: Зазнаваный і одтискованый: Є інверкметін новый пеніцілін?

Iverkmetín, antiparazitický liek radený pri liečbe ochorenia COVID-19 do rovnako „rádioaktívnej“ kategórie ako hydroxychlorochín (HCQ), sa opätovne objavil ako sľubná liečba v boji s potlačením pandémie.

Autor betselleru rebíčka New York TimesMichael Capuzzo ho nazval „liekom, ktorý rozbil Covid“, píšuc, že „na celom svete sú státisíce, ba v skutočnosti milióny ľudí, počnúc Uttarpradéšom v Indii a končiac Peru a Brazíliou, ktorí žijú a nezomierajú.“

Veľkými fanúšikmi ivermectínu sú lekári v Indii

A tak sa Dr. Justus R. Hope, MD, v The Desert Review pýta: Je iverkmektín nový penicilín?

Zatiaľ čo počty prípadov a úmrtí v indických štátoch používajúcich ivermektín sa stále líšia od štátov, ktoré ho zakazujú, silu iverkmetkínu presvedčivo ilustruje prírodný experiment.

Počty prípadov v Dillí, kde sa s ivermektínom začalo 20. apríla, klesli z 28 395 na iba 2 260 – a to za niekoľko týždňov do 22. mája. To predstavuje ohromujúci pokles 92%!

Podobne klesli aj počty prípadov v Uttarpradéši z 37 944 z 24. apríla na 5 964 22. mája – pokles o 84%.

Dillí a Uttarpradéš sa riadili smernicou Celoindického inštitútu medicínskych vied (AIIMS), vydanou 20. apríla 2021, požadujúcu podávanie dávky 0,2 mg ivermektínu denne na kilogram telesnej hmotnosti po dobu troch dní.

To predstavuje 15 mg denne pre osobu s hmotnosťou 68 kilogramov, alebo 18 mg pre človeka, vážiaceho 90 kilogramov.

Počty klesli aj v ďalších troch indických štátoch, ktoré smernicu prijali. Štát Goa klesol z 4 195 na 1 647, Uttarakand z 9 624 na 2 903 a Karnataka z 50 112 na 31 183. Goa si osvojil metódu masovej prevencie ivermektínom pre celú dospelú populáciu nad 18 rokov, pri dennej dávke 12 mg po dobu 5 dní.

Medzitým štát Tamil Nadu 14. mája oznámil, že iverkmetkín zakazuje v prospech politicky korektného remdesiviru. V dôsledku toho stúpli počty prípadov v štáte Tamil Nadu za rovnaké časové obdobie – od 20. apríla do 22. mája – z 10 986 na 35 873, teda na viac než trojnásobok!

Hoci sa Big Pharma a Big Media zúfalo snažia, tento prírodný experiment vysvetliť nevedia.

Ako som predpovedal 12. mája 2021, najprv budú tvrdiť, že „zabrali lockdowny“. Problém s týmto bol, že štát Tamil Nadu mal celé týždne prísny lockdown, no počty ich prípadov stále rástli. Takže lockdown nezabral.

Ďalším ich argumentom bolo, že „bol posun medzi husto osídlenými urbánnymi oblasťami ako Dillí a Mombaj“ voči vidieckym, napríklad štátu Tamil Nadu. Veľký problém tu je, že susedný štát Karnataka je takisto rurálny a počty jeho prípadov vďaka ivermaktínu klesajú.

Štát Uttarpradéš je neďaleko Himalájí a na ďalekom neurbanizovanom severe, kde prípady vďaka ivermektínu klesli o 84%. Ešte rurálnejší je štát Uttarkhand, nachádzajúci sa v Himalájach vedľa Nepálu. Počty jeho infekcií klesli s ivermaktínom o 70%.

Pre posledný argument im chýba akýkoľvek dôkaz. V podstate išlo o pokus znova očierniť ivermektín, tentoraz cez asociáciu s iným liekom. Pokus neférovo spojiť s ivermektínom liek hydroxychlorochín (HCQ).

Hoci sa HCQ stal vďaka médiám vtipom, vedci ako Dr. George Fareed vedia, že proti ochoreniu COVID-19 je účinný – najmä v počiatočných štádiách.

Dr. Fareed so svojím kolegom Dr. Brianom Tysonom liečili so skoro 100%-ným úspechom takmer 6 000 pacientov, používajúc kombináciu HCQ, ivermektínu, Fluvoxamínu (antibiotikum pre pridružené bakteriálne infekcie) a rôznych nutraceutík, napríklad zinku a vitamínu D.

Cenzúra v médiách hlavného prúdu

Bohužiaľ sa však nič z tohto nedostalo cez cenzúru mainstreamových médií a verejnosť sa tak nedozvedela o vyše 200 štúdiách, ukazujúcich účinnosť HCQ proti ochoreniu COVID-19.

Faktom zostáva, že HCQ má nezaslúženú negatívnu konotáciu kvôli jeho spájaniu s Trumpom, čo sa nešťastne využilo na pošpinenie ďalších životy zachraňujúcich a prehodnocovaných liekov, ako je napríklad iverkmektín.

Napríklad, v nedávnom článku v časopise Forbes používa novinár Ray nadpis „Je ivermektín nový hydroxychlorochín?“

Ray nevyslovuje proti ivermektínu jediný podstatný argument. Skôr sa ho pokúša očierňovať, bagatelizovať či degradovať opakovaním nepodložených obvinení. Ako dôkaz neúčinnosti Ray napríklad citoval neodporúčanie ivermektínu spoločnosťou Merck, hoci Merck svoje tvrdenie nepodložila žiadnymi dôkazmi.

Okrem toho proti ivermektínu citoval odporúčania FDA, hoci FDA priznáva, že dáta vedúce k tomuto záveru neskúmala:

„FDA neskúmala dáta pre podporu užívania ivermektínu u pacientov s ochorením COVID-19, na liečbu či prevenciu ochorenia COVID-19…“

Ako všetci vieme, spoločnosť Merck sa angažovala vo vývoji konkurenčného lieku a mala 356 miliónov dôvodov sa svojho vlastného, lacného a neziskového Ivermektínu zbaviť.

Navyše, podobne sa v závažnom konflikte finančných záujmov so spoločnosťou Merck angažovala aj vláda USA.

Podobnosť príbehu ivermectínu s penicilínom

Príbeh ivermektínu sa však podobá skôr príbehu penicilínu. Pencilín zachránil takmer 200 miliónov životov. Navyše, za jeho objav získali v roku 1945 Nobelovu cenu traja ľudia.

Objavitelia ivermektínu získali v roku 2015 Nobelovu cenu za medicínu a bolo dokázané, že ide o liek zachraňujúci životy pred parazitickými ochoreniami. Najmä v Afrike.

Za posledné štyri desaťročia zachránil ivermektín milióny ľudí pred parazitmi ako sú strongyloidiáza a onchocerciáza – riečna slepota.

Pred ochorením COVID-19 už zachránil desaťtisíce ľudí v tých niekoľkých oblastiach Indie, ktoré ho používajú.

Prudko tiež znížil počet prípadov v Mexiku, na Slovensku (pozn. redakcie: nie na celom Slovensku, lebo tu mu tiež mnohí hádzali polená pod nohy, ale v tých nemocniciach, kde ho používali) a v Zimbabwe.

ver

Som stále viac presvedčený, že ivermektín prinesie koniec tejto pandémie, keď sa to rozchýri a keď si viac ľudí prečíta knihu Ivermektín pre svet.

Vhodnejší nadpis článku v časopise Forbes by mohol byť: „Je ivermektín nový penicilín?“

Autor: Tyler Durden, zdroj: zerohedge.com, spracoval: Badatel.net

Súvisiace články

 

Script logo