28. 4. 2021: Очкованя на Словакії: Чекарню 29. 4. 2021 отворять про вшыткых, повів Ленґварьскый

Veková hranica sa posunula na 16 rokov podľa ministra preto, lebo Pfizerom sa môžu očkovať aj mladší ako 18-roční. Aplikácia Čakáreň, ktorá slúži na prihlasovanie na očkovanie proti koronavírusu, sa od štvrtka (29. 4. 2021) otvorí pre všetkých nad 16 rokov.

V relácii televízie Markzía Na telo plus o tom informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Veková hranica sa posunula na 16 rokov podľa Lengvarského preto, lebo Pfizerom sa môžu očkovať aj mladší ako 18-roční. Možnosť výberu vakcíny k dispozícii nebude.

Aktuálne sa registrovať v Čakárni môžu ľudia vo veku nad 40 rokov. Pre ľudí do 60 rokov je vyčlenená AstraZeneca, pre starších Pfizer a Moderna.

Cieľ otvoriť aplikáciu pre všetkých avizoval minister už skôr, podmienil to však tým, že si chce byť úplne istý, že všetko bude fungovať ako má a že systém nápor nových žiadateľov o vakcínu zvládne.

Aj po tom, ako budú do systému vpustení všetci, ktorí majú záujem o injekciu, by malo zostať poradie určené na základe veku.

Uprednostnení majú po novom byť aj chronicky chorí pacienti so závažnou chorobou významne zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia covidu. Zaradení majú byť za osoby s vekom nad 70 rokov. Do jednej fázy s osobami nad 60 rokov sa zariadia osoby so stredne závažnou chorobou zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia covid-19. (Zoznam chorôb nájdete tu)

Správu budeme aktualizovať.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Zdroj: HN Slovensko

Script logo