27. 7. 2021: Міністерство школства уж в половинї лїтнїх вакацій варує перед заперанём класів. Буде ся із наближаючім школьскым роком ступнёвати тиск на незаочкованых?

Ministerstvo školstva, vrátane ministra Branislava Gröhlinga (SaS), dlhodobo podporuje očkovaciu kampaň a vyzývajú svojich zamestnancov, ale aj rodičov detí, aby sa nechali zaočkovať. V najnovšom príspevku na sociálnej sieti uvádzajú, že nízke percento zaočkovanosti bude  problém aj pre školy. Bude sa s blížiacim sa školským rokom stupňovať tlak na rodičov, aby sa nechali zaočkovať? Alebo aby nechali zaočkovať svoje deti?

Ministerstvo školstva v utorok zverejnilo údaje o miere zaočkovanosti proti ochorenie Covid-19 prvou dávkou v jednotlivých okresoch. A hoci neubehla ani polovica veľkých prázdnin, už dnes varujú, že vzhľadom na šírenie delta variantu na školách môžu vznikať ohniská nákazy.

„Vtedy v zmysle platných pravidiel RÚVZ uzavrie príslušné triedy. Výskyt ohnísk môže zmierniť zaočkovanosť v okresoch. To znamená, že miera zaočkovanosti v okresoch ovplyvní aj chod škôl: ukazuje, kde je vyššie riziko výskytu ohnísk nákazy a kde nižšie,“ tvrdí ministerstvo.

„Každý, kto sa rozhodne očkovať, zmierni priebeh tretej vlny, čím napomôže aj prezenčnej výučbe. Vďaka tomu budeme môcť udržať školy v bežnom chode, čo je cieľom mnohých z nás. Dnes vidíme okresy, kde je zaočkovanosť dobrá a školy sú menej ohrozené. Ale iné okresy majú nízku mieru zaočkovanosti a je v nich riziko vzniku ohnísk aj na školách,“ uviedol Branislav Gröhling, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Ministerstvo zároveň informovalo, že každý utorok budú informovať na sociálnych sieťach o stave zaočkovanosti v jednotlivých okresoch.

Zdrioj: Hlavné správy / Konzervatívny denník

Script logo