27. 6. 2021: 200 селян в Індії скочіло до воды, жебы ся выгли насилному очкованю

Keď do dediny Sisauda v indickom štáte Uttarpradéš dorazil očkovací tím indického ministerstva zdravotníctva, dedinčania sa rozbehli k brehu miestnej rieky. Keď ich tam očkovací tím obkľúčil, takmer 200 dedinčanov skočilo do rieky Sarju, aby sa vyhli povinnému a dokonca násilnému očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Sisauda je dedina s 1500 obyvateľmi, nachádzajúca sa v Terai, 70 km od mesta Barabanki.

Čo sa vlastne stalo

O nepriaznivých vedľajších účinkov vakcíny a úmrtiach po očkovaní sa toho v tejto dedine vie toľko, že keď tam prišiel očkovať tím indického ministerstva zdravotníctva, asi 200 dedinčanov ušlo až k brehu rieky Sarju.

Po tom, čo sa tím ministerstva zdravotníctva dozvedel, že dedinčania odišli z dediny k rieke, vydal sa ich presviedčať.

Keď dedinčania zbadali blížiaci sa tím, nevideli už možnosť úniku a poskákali do rieky Sarju, aby sa vyhli násilnému zaočkovaniu.

Pri pohľade na dedinčanov, ako skáču do rieky, ich tím ministerstva zdravotníctva žiadal, aby vyšli von, no dedinčania neboli ochotní.

Z rieky vyšli až po tom, čo na miesto dorazili úradníci z Ramnagaru Rajiv Shukla a Rahul Tripathi a povedali dedinčanom, že ich očkovať nebudú.

Do niektorých dedín očkovacie tímy ani len nepustia

Regionálne indické médiá sú takých incidentov plné. Miera neochoty očkovať sa je veľmi vysoká najmä v rurálnej Indii.

Sú tiež prípady, kedy očkovaciemu tímu vstúpiť do dediny ani nedovolia. Naopak, v mnohých dedinách členov zdravotníckeho očkovacieho tímu zbili palicami a hádzali po nich kamene.

V dedine Gujarat muselo byť celé očkovanie zastavené, keď dedinčania požadovali, aby za všetko, čo sa im po zaočkovaní stane, prevzala zodpovednosť vláda.

Podobne násilne prebieha v Indii aj testovanie na COVID-19. Tu si môžete pozrieť video z jedného takéhoto testovania:

Prečo sa dedinčania tak silne bránili očkovaniu

Indická vláda vyhlasuje svoju politiku na zvládnutie ochorenia COVID-19 za najväčšiu snahu o očkovanie na svete. Úplne však tají údaje o nepriaznivých účinkoch a úmrtiach po vakcinácii.

Navyše, v Indii nemajú žiadny online register na nahlasovanie úmrtí či nepriaznivých účinkov po vakcinácii.

Medzitým bývalý člen Národnej technicko-poradenskej skupiny pre imunizáciu podal písomnú žiadosť na indický Najvyšší súd o zverejnenie údajov klinických testov a údajov o nepriaznivých účinkoch po očkovaní, ktoré vláda tají.

V žiadosti sa uvádza, že v iných krajiných tento druh pozorovania pomohol u príjemcov vakcíny identifikovať výskyt krvných zrazenín a mozgových mŕtvic či srdcových infarktov.

Aby vláda reagovala na správy médií o očkovacej zdráhavosti v Indii, najala si reklamnú a PR firmu Ogilvy, aby potajme uverejňovala správy o „bezchybnej implementácii“ národného systému zdravotného poistenia Ayushman Bharat.

Firmu Ogilvy si súčasná vláda najala aj na zmenu imidžu pre výhru vo voľbách v roku 2014.

Naši dlhoroční čitatelia si budú pamätať, že firma Ogilvy má pôvod v britskej informačnej službe a konkrétne v technikách psychologickej vojny, používaných počas 2. svetovej vojny.

Zdroj: greatgameindia.com, spracoval: Badatel.net

Súvisiace články

 

Script logo