27. 1. 2021: Крайчі о выслїдках плошного тестованя: „Увольнёвати рештрікції бы было неодповідне.‟

Krajčí od covid automatu nechce ustúpiť, je však v súčasnosti ochotný pristúpiť na prísnejšie opatrenia ako určuje automat.

Situácia s koronavírusom je podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího stále vážna. Problém spôsobuje podľa neho najmä britský variant vírusu, ktorý je infekčnejší. 

To, že je na tom krajina stále zle, ukázalo podľa Krajčího aj skríningové testovanie z uplynulého týždňa. Otázkou preto podľa neho zostáva, či by bolo vhodné prejsť na covid automat, ako bolo plánované pred testovaním.

Krajčí od covid automatu nechce ustúpiť, je však v súčasnosti ochotný pristúpiť na prísnejšie opatrenia ako určuje automat. V hre je tak aj predĺženie zákazu vychádzania. 

"Pokiaľ sa vláda rozhodne sprísniť a predĺžiť zákaz vychádzania, nebudem s tým mať problém," povedal.

Krajčí hovorí o uvoľnení, ale vírus do mája pochová tisíce ľudí

"Za tejto situácie urobiť akékoľvek uvoľnenie by bolo nezodpovedné. Pokiaľ by bol aj tlak na to, aby sa covid automat 8. februára spustil, tak len v tých regiónoch, ktoré vedia zabezpečiť kontinuálne testovanie," povedal minister pred rokovaním vlády.

Minister upozornil aj na to, že v nemocniciach je stále rekordný počet ľudí.

Dnes popoludní bude zasadať aj ústredný krízový štáb. Podľa ministra obrany Jaroslava Naďa by mali riešiť, čo s okresmi, ktoré z celoplošného skríningu vyšli ako okresy s lepšími výsledkami. "Buďme radi, ako to prebieha. Nemôžeme robiť nejaké urýchlené rozhodnutia," povedal.

Zdroj: HN Slovensko

Script logo