26. 10. 2020: І. Матовіч: „Почас вікенду пройде цїлоплошне тестованя.‟

Цїлоплошне тестованя жытелїв на хвороту КОВІД-19 ся зреалізує почас найблизшого вікенду, а то в суботу (31. 10.) і недїлю (1. 11. 2020). В понедїлок, 26. 10. 2020, о тім вырїшыв централный крізовый штаб, почас засїданя о тім 26. 10. у Братїславі вырїшыв централный крізовый штаб а почас засїданя о тім інформовав премєр Іґор Матовіч (OĽANO).      
"Som veľmi rád, že sa nám potvrdil zmysel pilotného testovania a na základe toho môžeme mať nádej, že touto operáciou, ktorú by sme realizovali počas najbližšieho víkendu, dokážeme identifikovať desiatky tisíc infekčných ľudí, ktorých môžeme aj s ich rodinami poprosiť, aby strávili nasledujúcich desať dní v karanténe, a tým pádom nenakazili ďalších ľudí," uviedol Matovič.
Ako priblížil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO), rozhodnutie zmeniť dni testovania na sobotu a nedeľu, namiesto pôvodného plánu testovať od piatka do nedele, súvisí s personálnymi, logistickými a materiálnymi limitmi. Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko doplnil, že počas tejto noci sa bude velenie operácie venovať jej preplánovaniu.
Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) verí, že testovanie a následné pretestovanie spôsobí, že dokážeme zachytiť väčšinu nakazených. Počty infikovaných by tak mali podľa neho začať klesať.

Zdroj: Portál Úradu vlády SR.

Script logo