25. 4. 2021: Французска штудія встановила, же вытеры з носа на КОІВІД-19 звышують різіко менінґітіды

Francúzska národná akadémia medicíny (Académie nationale de médecine) publikovala nový výskum, ktorý ukazuje, že PCR testy na koronavírus (COVID-19) „nie sú bez rizika a mohli by viesť k infekcii meningitídy (zápalu mozgových blán)“.

Znepokojivé zistenia boli publikované len niekoľko dní predtým, ako bolo určené, že vo francúzskych lekárňach musia byť k dispozícii samotestovacie súpravy.

Môže byť testovanie na COVID-19 výtermi z nosohltana nebezpečné?

Podľa výskumníkov narastá počet údajov, ktoré naznačujú, že testovanie PCR je riskantné a mohlo by viesť ku „komplikáciám“, z ktorých niektoré sú vážne.

Pre väčšinu ľudí sú komplikácie „mierne“ a sú to veci ako „nepohoda, bolesť či krvácanie“, prezrádza štúdia. U iných výter z nosa prepichuje či inak porušuje prednú časť lebečnej spodiny, poškodzujúc dôležité membrány a potenciálne vnášajúc infekciu.

Početné štúdie uvádzané Akadémiou dokumentujú rôzne prípady „meningitídy z dôvodu úniku cerebrospinálnej tekutiny po testovaní na ochorenie COVID-19 výterom z nosohltana.“

„Nazofaryngeálny výter sa vykonáva bavlneným tampónom na dlhej, tenkej špajdli, zavádzanej vysoko nahor do nosnej dutiny, často následne oboma nosnými dierkami a zakaždým rýchlym otáčaním, aby sa získala vzorka buniek a hlienu pre analýzu na koronavírus, využívajúc veľmi kontroverzný PCR test, alebo aby sa použil na antigénový test,“ vysvetľuje stránka LifeSiteNews.

Také testy sú nesmierne bežné a niekedy sa vykonávajú „v nevhodných podmienkach“, varujú výskumníci. Z tohto dôvodu by sa mali mať ľudia pred testovaním na pozore, najmä opakovaným, pokiaľ nie je absolútne nevyhnutné.

„Je dôležité pripomínať si, že treba robiť bezpečnostné opatrenia a že riziká naozaj existujú,“ varuje štúdia.

Pri testovaní na koronavírus môže dôjsť k prepichnutiu membrány

Každý člen zdravotníckeho personálu, ktorý vykonáva výtery z nosa, by mal spraviť všetky nevyhnutné bezpečnostné opatrenia a absolvovať príslušný výcvik na minimalizáciu rizika, že spôsobí poranenie mozgu a možnú infekciu.

Výskumníci hovoria, že pri vykonávaní PCR (alebo antigénového) testu je veľmi dôležité sledovať všetky potrebné „technické podmienky“.

K protokolom, odporúčaným Akadémiou pre zníženie rizika testovania, patrí posúdenie zdravotnej histórie pacientov z hľadiska úrazov či chirurgických zákrokov v oblasti ORL, ktoré mohli zmeniť anatómiu ich nosových či prínosových dutín.

Dôležité tiež je, aby testovaní pri realizácii výteru príliš nezakláňali hlavu.

Pri testovaní by tiež, podľa výskumníkov, mali zotrvať v prirodzenej polohe, kedy je brada „súbežne“ s podlahou. Výtery by sa mali zavádzať „horizontálne, sledujúc dno nosnej dutiny a za žiadnych okolností by sa nemali vychýliť nahor, v smere lebečnej spodiny.“

Obzvlášť náchylné na poškodenie výtermi PCR sa javia byť deti, u ktorých môže ľahko dôjsť k prepichnutiu jemných membrán v zadnej časti nosnej dutiny.

Mimochodom, test PCR dokonca ani nie je spoľahlivou metódou zistenia infekcie koronavírusom, keďže je známy vytváraním falošne pozitívnych výsledkov.

„Samovýter môže viesť k falošne negatívnym výsledkom, keď je výterová špajdľa zavádzaná príliš bojazlivo a povrchne, no môže sa stať aj nebezpečným, keď sa zavedie príliš hlboko a je orientovaná nesprávnym smerom,“ vysvetľuje ďalej štúdia.

Aby bolo jasné, samovýtery sa líšia od výterov, ktoré bežne používajú zdravotnícki profesionáli. Sú kratšie, širšie a „menej nepríjemné“, lebo ich treba vsunúť do nosnej dutiny iba do hĺbky dvoch až štyroch centimetrov.

Niektoré samovýterové testy tiež obsahujú „golierik“, ktorý ukazuje, do akej hĺbky by sa mali vsunúť do nosnej dutiny.

Namiesto potreby použitia špeciálneho laboratórneho vybavenia na vyhodnotenie, zistia samovýterové testy „pozitívny“ alebo „negatívny“ výsledok do niekoľkých minút.

„Je celkom zrejmé, že ak sú na zabránenie šírenia infekcie nevyhnutné rúška (na niektorých miestach dokonca aj vonku), potom by sa vírus mal nevyhnutne nachádzať v slinách, poukázal jeden z komentujúcich na LifeSiteNews na nezmyselnosť  výterov z nosa.

Záver

Ochoreli ste počas posledného zhruba pol roka, po de-facto nútenom absolvovaní plošného testovania, na meningitídu (zápal mozgových blán) alebo mali iné zdravotné ťažkosti s nosovými dutinami? Potom zvážte podanie žaloby alebo trestného oznámenia.

Podajte ich na Vládu SR, Ministerstvo zdravotníctva, Ministerstvo školstva a Úrad verejného zdravotníctva. Tieto 4 subjekty sú hlavní vinníci zodpovední za rizikové testovanie špáraním sa v nosohltane, ktorým podmieňujú účasť ľudí na ekonomickom, vzdelávacom a spoločenskom živote.

Nadišiel čas, aby za svoje činy, ktoré mohli viesť k mnohým poškodeniam zdravia obyvateľov, začali niesť títo sadistickí psychopati aj osobnú zodpovednosť.

Autor: Ethan Huff, zdroje: www.academie-medecine.frnaturalnews.com, spracoval: Badatel.net

Súvisiace články

Script logo