24. 5. 2021: „Новы Нормалны‟ ся занимають вопросом, што зробити з „незаочкованыма‟

(CJ Hopkins, off-guardian.org) – Takže, Noví Normálni rozoberajú otázku Nezaočkovaných. Čo s nami majú urobiť? Nie, nie s tými, ktorí ešte „očkovaní“ neboli. S nami. S „Covidiotmi“. „Popieračmi covidu“. „Popieračmi vedy“. „Popieračmi reality“. Tými, ktorí sa odmietajú dať zaočkovať vôbec.

V Novej normálnej spoločnosti pre nás niet miesta. Noví Normálni to vedia a vieme to aj my. Pre nich sme podozrivý, nepriateľský kmeň ľudí. Nezdieľame ich ideologické presvedčenia. Nevykonávame ich vernostné rituály, alebo tak robíme len zdráhavo, lebo nás k tomu nútia.

Vyžívame sa v tajomných „konšpiračných teóriách“,  ako sú „veda spred marca 2020“, „prirodzená kolektívna imunita“, „populácii prispôsobené miery smrtnosti“, „Švédsko“, „Florida“ a v ďalších bludoch.

Nedôverujú nám. Sme medzi nimi cudzincami. Majú podozrenie, že sa im cítime nadradení.

Sú presvedčení, že proti nim konšpirujeme, že ich chceme oklamať, zmiasť, podviesť, zmeniť ich kultúru, zneužiť ich deti, kontaminovať ich vzácne telesné tekutiny a dopustiť sa bohvieakých ďalších hrôz.

A tak diskutujú o potrebe našej segregácie, ako a kedy nás segregovať, aby pred nami ochránili spoločnosť. V ich očiach nie sme nič iné ako zločinci, či, ešte horšie, pliaga, mor.

Povedané niečími slovami (nespomínam si celkom, čími): „Zbaviť sa Neočkovaných nie je otázka ideológie. Je to otázka čistoty.“ Alebo nejako podobne. (Ten citát musím dohľadať a overiť si ho. Možno som ho vytrhol z kontextu.)

V Izraeli, Estónsku, Dánsku, Nemecku, USA a ďalších krajinách Nového Normálu už s procesom segregácie začali.

V ďalších krajinách je to len otázka času. Svetové ekonomické fórum (WEF), Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), Európska únia a ďalšie nadnárodné entity pomáhajú ten nový systém segregácie organizovať.

Podľa slov Svetového ekonomického fóra: „Budeme sa potrebovať zharmonizovať podľa nejakého normatívneho orgánu, ako je WHO, aby sa zaistilo, že to bude etické.“

Príklady novodobého apartheidu z Nemecka a USA

V Nemecku nám vláda zvažuje zakázať pracovať mimo nášho domova. Už nám zakázali lietať komerčnými aerolinkami. (Naďalej môžeme využívať vlaky, ak sa obliekame ako Noví Normálni.)

V dedine Potsdam, hneď pri ceste z Wannsee (na ktorej meno si možno spomínate z hodín dejepisu 20. storočia), nám zakázali vstupovať do obchodov a reštaurácií. (Nie som si istý, či ešte môžeme používať chodníky, alebo máme chodiť priekopami.)

V Sasku nám zakázali navštevovať školy.

V Berliner Ensemble (divadle, ktoré založili Bertold Brecht a Helene Weigelová, celoživotní odporcovia totality a fašizmu) nám zakázali navštevovať predstavenia Nového Normálna.

V USA nám zakazujú univerzity. Našim deťom zakazujú chodiť do verejných škôl.

V New Yorku nový „Excelsior Pass“ umožní Novým Normálnym navštevovať kultúrne a športové podujatia (a nakoniec byť stálymi zákazníkmi barov a reštaurácií), so zaručenou istotou, že Nezaočkovaným bude vstup zakázaný, alebo budú segregovaní v sekcii „Len pre nezaočkovaných“.

Minulý víkend bol s veľkými fanfárami spustený systém pasov, navrhnutý spoločnosťou IBM, ktorá, ak sa dá držať histórie, je v navrhovaní takých systémov dosť dobrá, keďže navrhovala systém evidencie väzňov v nacistických koncentračných táboroch (OK, technicky to bola Deutsche Hollerith Maschinen Gesellschaft, nemecký nacistický pomocník IBM).

A toto je len úplný začiatok.

Izrael ako model pre budúcnosť?

Modelom pre budúcnosť, ktorý istým chorým, fašistickým spôsobom dáva zmysel, je izraelský „Zelený pas“. Keď už štátom s apartheidom ste, tak čo toho apartheidu trochu pridať? Toto je náhľad na to, ako to vyzerá…

OK, viem, čo si Noví Normálni myslia. Myslia si, že opäť „zavádzam“ ľudí. Že preháňam. Že toto v skutočnosti nie je segregácia a rozhodne nič také ako „medicínsky apartheid“.

Napokon (ako mi prísne pripomenú Noví Normálni), nikto nás nenúti dať sa „zaočkovať“. Ak sa tak rozhodneme neurobiť, alebo sa nemôžeme dať zo zdravotných dôvodov, stačí nám len podrobiť sa „testu“.

Veď viete, tomu testu, pri ktorom vám hlboko do nosových dutín vrazia dvadsaťcentimetrovú špajdľu – dvadsaťštyri hodín predtým, ako budeme chcieť ísť von na večeru, alebo navštíviť divadlo či nejaké športové podujatie, ísť do múzea, na univerzitu alebo vziať naše deti do školy, či na ihrisko.

No a výsledky našich testov nám poslúžia ako naše „očkovacie pasy“!

My ich len predložíme príslušnému úradníkovi Covidovej poslušnosti a (samozrejme, za predpokladu, že výsledky budú negatívne) bude nám dovolená účasť v Novej normálnej spoločnosti rovnako, ako keby sme „zaočkovaní“ boli.

Hlavný zmysel toho všetkého je tupá poslušnosť

Tak či onak, či už „vakcína“ alebo „test“, úradníci Nového Normálneho budú spokojní, lebo testy a pasy sú v skutočnosti len divadelné rekvizity. Hlavným zmyslom je preukázať tupú poslušnosť.

Aj keď beriete Nových Normálnych za slovo, aj keď máte menej ako 65 rokov a ste v relatívne dobrom zdraví, dať sa zaočkovať je viac-menej zbytočné, je to len verejný prejav poslušnosti a viery v oficiálny naratív ochorenia Covid-19 (základného kameňa ideológie Nového normálu).

Ešte aj vysokí kňazi ich „Vedy“ priznávajú, že vás to nechráni pred šírením tej „pliagy“.

A PCR testy prakticky nemajú zmysel, ako dokonca konečne priznala aj WHO. (Pozitívny PCR test môžete dostať aj u papáje… ak to ale urobíte, možno by ste mali dať pozor, komu to poviete.)

Na rozdiel od „vakcíny a samotných „testov“, vynútené rozhodovanie sa medzi nimi nie je vôbec nezmyselné. Nie je žiadna náhoda, že obe alternatívy znamenajú násilné vniknutie do našich tiel, doslova ich penetráciu. V skutočnosti nezáleží na tom, čo je vo „vakcínach“, alebo aké budú „výsledky“ „testov“.

Ten rituál je demonštráciou moci, moci Nových Normálnych (t.j.  novej tváre globálneho kapitalizmu) ovládať naše telá, dominovať im, znesvätiť ich psychicky a fyzicky.

No vôbec sa nevzrušujte, moji priatelia „konšpirační teoretici“. Ešte som neprešiel celý ich zoznam. Bill Gates nesedí spolu s Klausom Schwabom, nepopíjajú adenochróm na jachte Georgea Sorosa, vymýšľajúc spôsoby, ako znásilniť nosy ľudí.

Táto záležitosť je zabudovaná do štruktúry systému. Je to štandardná črta totalitných spoločností, kultov, cirkví, svojpomocných skupín a… nuž, ľudskej spoločnosti celkovo.

Opakovanie nejakého rituálu je základom všetkých siekt

Nútenie opakovať nejakú fyzickú činnosť, ktorá dáva zmysel len v rámci nejakej konkrétnej  ideológie, v nás tú ideológiu zhmotňuje.

Ide o základnú techniku socializácie. Toho, ako socializujeme naše deti. Ako vykonávame sobáše či krstyAko meníme mladých mužov a ženy na vojakov. To, ako sa herci učia svoje výstupy a texty. Dôvod, prečo nacisti  konali všetky tie zhromaždenia. Prečo naše „demokracie“ konajú voľby.

Je to tiež základná obradná mágia… ale to je téma pre iný stĺpček.

Problémom v tejto chvíli je otázka Nezaočkovaných a verejné rituály konané k tomu, aby sa ideológia Nového Normálneho stala „realitou“ a čo robiť s tými z nás, ktorí na tých rituáloch odmietajú participovať, ktorí sa odmietajú zriecť „starej normálnej“ reality a konvertovať na Nový Normalizmus, aby sme mohli fungovať v spoločnosti bez toho, aby nás segregovali, kriminalizovali, či „diagnostikovali“ ako „ sociopatov“, či s inou psychickou poruchou.

Pre nás „konšpiračných teoretikov a popieračov reality“ pred touto dilemou niet vyhnutia. Toto nie je Európa tridsiatych rokov minulého storočia. Nie je kam emigrovať…

No dobre, zatiaľ je, do niektorých štátov USA (Texas, Florida, Južná Dakota a zopár ďalších štátov, zvyčajne s republikánskym guvernérom), v ktorých prebiehajú vzbury a do ďalších takých oáz „starého normálneho“. Ako dlho ale myslíte, že to vydrží?

Oni už rozbiehajú „zmutované varianty“ a len Boh vie, čo sa stane, keď sa prejavia dlhodobé účinky „vakcín“.

Čo s tým? Ako sa brániť?

Nie, pre väčšinu nás obyvateľov globálnej kapitalistickej ríše to vyzerá tak, že tu Nové Normálne zostane. A tak, ak nie sme pripravení stať sa Novými Normálnymi, budeme sa musieť postaviť a bojovať. Bude to dosť škaredé a osobné, ale nedá sa tomu nijako vyhnúť.

Vzhľadom na to, že mnohí Noví Normálni sú naši priatelia a kolegovia, či dokonca členovia našich rodín, je lákavé veriť, že „prídu k rozumu“, že „toto všetko je len prehnaná hysterická reakcia“ a že „všetko sa čoskoro vráti do normálu“.

Tým by sme sa však dopustili kolosálnej chyby… celkom možno aj fatálnej.

Totalitné hnutia, keď dosiahnu túto etapu, sa jednoducho samé nezastavia. Pokým im nečelí nejaký vážny odpor, pokračujú k svojim plným vyjadreniam, transformujúc nakoniec celé spoločnosti na monštruózne obrazy seba samých.

Malý priestor, kedy má taký odpor šancu uspieť, je v začiatkoch. Ten priestor je ešte otvorený, no rýchlo sa zatvára.

Neviem vám povedať, ako vzdorovať najlepšie, ale toľko viem, že to začína jasným videním vecí a ich nazývaním – a tiež ľudí – presne tým, čím sú.

Nerobme rovnaké chyby, aké robili v celej histórii iné menšiny v konfrontácii s novou totalitnou ideológiou. Viďte Nových Normálnych takých, akí sú, možno nie hlboko vo svojich srdciach, ale čoho sa kolektívne stali súčasťou, pretože tú moc má teraz hnutie, nie jednotlivci, ktorými zvykli byť.

A predovšetkým skúmajte, kam to všetko smeruje, kam vždy smerovali všetky totalitné hnutia. (Pozrite napr. Milton Mayer, Mysleli si, že sú slobodní: Nemci 1933-45.)

Nie, Nezaočkovaní nie sú Židia a Noví Normálni nemávajú veľkými zástavami so svastikou. No totalita je totalita, bez ohľadu na to, aké goebbelsovské veľké lži, ideológia a oficiálni nepriatelia ju predávajú.

Historický kontext a kostýmy sa menia, no jej nemilosrdná dráha zostáva rovnaká.

Dnes nám Noví Normálni prekladajú „voľbu“: (a) prijať ich ideológiu Nového Normálneho, alebo (b) sociálnu segregáciu. Čo myslíte, že pre nás naplánovali na zajtra?

Poznámka redakcie

Sme presvedčení o tom, že všetky tie opatrenia proti neočkovaným ľuďom sú len dočasná búrka v pohári vody. Snažia sa teraz pomocou nich ľudí vystrašiť, aby sa dali zaočkovať. Aj keď nejaké opatrenia zavedú, nebudú mať dlhé trvanie, pretože neočkovaní sa budú búriť a ten tlak politici a vlády jednoducho neustoja.

Už teraz sa v Londýne a ďalších európskych mestách konajú státisicové (niektorí uvádzajú dokonca miliónové) demonštrácie, len sa o nich z médií hlavného prúdu nedozviete, nakoľko sú tvrdo cenzúrované, aby neinšpirovali ďalších.

Ako povedal jeden múdry človek: „Túto revolúciu neuvidíte v televízii, ale zažijete ju osobne v uliciach miest.“

Pripravujeme článok, v ktorom zosumarizujeme rôzne možnosti odporu proti systému, ktoré máme k dispozícii. Preto nás určite sledujte aj naďalej, prípadne sa prihláste na odoberanie našich článkov emailom prostredníctvom formulára nižšie.

Autor: CJ Hopkins, zdroj: off-guardian.org, spracoval: Badatel.net

Súvisiace články

 

Script logo