23. 1. 2021: Месік: Кебы быв лїк Іnvermectin вольно доступный у апатеках, драма бы ся скончіла за пару днїв.

Analytik a lekár Juraj Mesík už niekoľko týždňov upozorňuje na to, že nám kvôli koronavírusu každým dňom pribúda vyšší počet obetí a vláda nerieši ako správne liečiť chorých

Mesík sa snaží aj s pomocou petície presadiť legalizovanie lieku Ivermectin, ktorý podľa neho môže zachrániť mnoho životov. Na Slovensku aj napriek odporúčaniam WHO totiž stále používame liek Remdesivir.

„Mŕtvi pribúdajú tempom 100-200 denne a naše zdravotníctvo ich v dôsledku korupcie ‚lieči‘ neúčinným fejkovým liekom s výraznými nežiadúcimi účinkami.  Balenie Ivermectinu pre vyliečenie dvoch ľudí stojí v Egypte 80 centov a balenie Remdesiviru, poviem to natvrdo, dorazenie jedného pacienta u nás stojí 2100 eur. Skupina ľudí aj na Slovensku krásne zbohatla na obrovskej ľudskej tragédii,“ hovorí v najnovšom rozhovore pre topky.sk analytik.

Masívne testovanie ani očkovanie v našom podaním nám podľa neho nepomôže a ľudia budú aj naďalej zomierať. „Tou suverénne najúčinnejšou liečbou a profylaxiou covidu je práve Ivermectin,“ tvrdí Mesík s tým, že včasná liečba je veľmi dôležitá. Spomínaný liek totiž pri podaní vo včasnej fáze ochorenia, pôsobí veľmi rýchlo.

Na otázku, či proces schválenia lieku nie je ovplyvnený lobbingom farmaceutických firiem vyrábajúcich vakcínu, povedal, že to nevie vylúčiť.

Liek je pritom schválený aj v niektorých krajinách – napríklad vo Francúzsku, Nemecku a Rakúsku sa dá kúpiť v lekárňach.

Mesík odhaduje, že pokiaľ by bol liek voľne dostupný v lekárňach, mohlo by sa nám podariť zlomiť krivku úmrtnosti a život by sa mal začať vracať k normálnosti.

Analytik tiež vyzdvihol dôležitosť vitamínu D v boji s koronavírusom.

Taraba nechá hlasovať, aby okamžite parlament zaviazal schváliť a nakúpiť lacný liek Ivermectin

Opozičný nezaradený poslanec Tomáš Taraba v piatok informoval, že na budúci týždeň na rokovaní parlamentu dá hlasovať, aby okamžite parlament zaviazal vládu schváliť a nakúpiť lacný a účinný liek Ivermectin.

„Ľudia sa tohto lieku dožadujú, odborníci ho odporúčajú, len vláda je hluchá. Slovensko naproti tomu lieči Covid s Remdesivirom, ktorý strojí 2100 eur a jeho výsledky sú chabé. Na Slovensku zomrelo 4300 ľudí kvôli tejto vláde len v decembri. Ostatní zomierajú doma, lebo sa nevedia dostať včas na operácie,“ upozornil poslanec.

„Je škandál, že sa tu ľudia nevedia dostať k účinnej a lacnej liečbe,“ dodal.

Zdroj: Hlavné správy / Konzervatívny denník

Script logo