21. 7. 2021: Мікулець твердо ку протестуючім на граніцях: „Абсолутно ніч вам то не поможе, мали сьте дость часу на то, жебы сьте ся заочковали.‟

Ľudia, ktorí chcú pendlovať, musia dodržiavať pravidlá. Ak sa sťažujú na to, že ich niekto po prvej dávke vakcíny proti COVID-19 nepovažuje za plne zaočkovaných, tak sa majú obrátiť na ústavný súd. Po rokovaní vlády to povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) s tým, že ich protesty na hraniciach nevníma pozitívne. 

Mikulec hovorí, že nemá zmysel, aby pendleri blokovali hraničné priechody. Znepríjemňujú tak život všetkým, ktorí chcú cestovať a vytvárajú tak zbytočné napätie.

„Absolútne nič im to nepomôže, takáto diskusia nie je konštruktívna,“ skonštatoval minister.

K protestom pendlerov bude rezort vnútra pristupovať podľa zákonných možností. Pendleri mali podľa ministra dostatok času na to, aby sa zaočkovali.

Od pondelka 19. júla sa upravili pravidlá vstupu osôb na Slovensko, ktoré boli zaočkované zatiaľ len jednou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Už v prvý deň po návrate sa budú môcť dať otestovať PCR testom a pri negatívnom výsledku ukončiť karanténu.

Zdroj: Hlavné správy / Konzervatívny denník

Script logo