21. 7. 2021: Днешнї протесты на гранічных переходах орґанізаторы розшырюють на цїлу Словакію. Котлеба: „Цїлём є здобыти слободный вступ на теріторію СР про вшыткых жытелїв без очкованя, тестованя і далшой бузерації.‟

V piatok sme informovali, že na 21. júla sa organizuje protestná blokáda niektorých hraničných priechodov s Maďarskom, Rakúskom a Českom. Podľa nových informácií od organizátorov bude protest rozšírený aj na ďalšie priechody.

Informoval o tom v utorok na sociálnej sieti poslanec parlamentu a predseda strany ĽSNS Marian Kotleba.

„Priatelia, včera sme sa dohodli s organizátormi protestov v Bratislave. Blokádu hraníc, ktorej cieľom je získať slobodný vstup na územie Slovenska pre všetkých občanov SR bez očkovania, testovania a ďalšej buzerácie, rozšírime na celé Slovensko. Už v stredu o 17:00 hod. Pridajte sa aj vy!“ Vyzval Kotleba.

Blokovanie hraníc a protesty proti opatreniam vlády a hlavného hygienika budú pokračovať aj tento týždeň. Oznámil to jeden z aktivistov Juraj Martiny, Slovák pracujúci na Slovensku, no žijúci v Rajke.

Juraj Martiny pre denník Pravda hovoril o tom, že ľudí, ktorí nesúhlasia s opatreniami a s karanténou pre nezaočkovaných ešte viac vytočili nedávne slová ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nom. OĽaNO) o ešte prísnejšom režime na hraniciach.

Zdroj: Hlavné správy / Konzervatívny denník

Script logo