21. 12. 2020: Словакія заставує лїтаня з Великой Брітанії і Северногом Ірска

Словацька републіка ся придала ку країнам, котры перерушують контакт з Великов Брітаніёв.

Slovensko pre zmutovaný nový koronavírus zastavuje lety z Veľkej Británie a Severného Írska. Informoval o tom v pondelok hovorca Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Ivan Rudolf.

Zákaz platí od pondelkovej polnoci (21. 12. 2020) pre civilné lety. Netýka sa leteckej nákladnej prepravy, letov na humanitárne účely či letov zdravotníckej záchrannej služby povolené príslušným orgánom.

Ako dodal Rudolf, šéf rezortu dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) v pondelok v ranných hodinách vyzval predsedu Dopravného úradu Pavla Hudáka, aby vzhľadom na výskyt novej mutácie nového koronavírusu v Anglicku s okamžitou platnosťou zastavil letecké spojenie s Veľkou Britániou a Severným Írskom.

„Zákaz bude predbežne platiť 72 hodín, v prípade letov, pri ktorých platí výnimka, musia byť dodržané všetky opatrenia nariadené orgánmi verejného zdravotníctva Slovenskej republiky,“ vysvetlil Doležal.

Ako rezort pripomenul, od pondelka (21. 12. 2020) po príchode na Slovensko navyše pre všetky osoby, ktoré v posledných 14 dňoch navštívili Veľkú Britániu, platí povinnosť domácej izolácie. „Už nebude možné predísť jej preukázaním sa výsledkom RT-PCR testu. Zavádza to nová vyhláška hygienikov z Úradu verejného zdravotníctva,“ okomentoval Rudolf.

Script logo