2. 2. 2021: Ґрелінґ хоче од будучого тыждня навернутя дїтей до школ, пресвідчує о тім одборників

Po pandemickej komisii by otváranie škôl malo byť témou aj najbližšieho rokovaní vlády.

Minister školstva Branislav Gröhling verí, že sa mu na dnešnom rokovaní pandemickej komisie podarí presvedčiť odborníkov, aby sa školy opäť otvorili už v pondelok 8. februára. Vyhlásil to pred začiatkom zasadnutia, ktoré už aktuálne prebieha.

Gröhling tvrdí, že by sa do škôl mohli vrátiť aj staršie deti, nielen žiaci prvých dvoch ročníkov základných škôl. Žiaci druhého stupňa základných škôl a stredných škôl by sa podľa neho mohli pretestovať.

Gröhling chystá zmenu. Časť žiakov sa nemusí vrátiť do školy ani v septembri

"Máme množstvo argumentov, ktorými chceme presvedčiť kolegov na pandemickej komisii," zdôraznil. Je si vedomý toho, že je potrebné prísne hľadieť na epidemiologické riziká, musí sa však prihliadať aj na dôležitosť vzdelávania a dôsledky, ktoré pretrvávanie súčasného stavu môže mať na vzdelanosť detí.​

Hlavná epidemiologička ministerstva zdravotníctva Henrieta Hudečková, ktorá je členkou pandemickej komisie, je v otázke otvorenia škôl od najbližšieho týždňa skeptická.

"Neviem si to reálne predstaviť, no musíme to urgentne riešiť, pre mňa je to priorita číslo jeden, aby sa deti čo najrýchlejšie dostali do škôl, samozrejme, s prísnym dodržaním všetkých hygienických a bezpečnostných podmienok," zdôraznila odborníčka.

Školy sú zatvorené a deti prešli na dištančnú formu vzdelávania vlani na jeseň. Dôvodom bola zhoršujúca sa epidemiologická situácia v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom.

Zdroj: HN Slovensko

Script logo