19. 7. 2021: По скушеностях з Брітанії і Ізраела бы мали вшыткы, што тискали людей до вакцінації, ся оправдати і на колїнах народ одпросити

Príbeh Veľkej Británie, kde sa pod tlakom politikov a médií dala zaočkovať drvivá väčšina národa, ukazuje, že nádeje vkladané do vakcinácie boli prázdne a márne. 

Od 19. júla, teda oddnes sa má vo Veľkej Británii život vrátiť do úplného normálu. Aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu dostalo 87,6 percenta dospelých obyvateľov Spojeného kráľovstva. Obe dávky má podľa vládnych čísel už 67,5 percenta dospelých. Dá sa teda povedať, že krajina je plne zaočkovaná a návrat do normálu je prirodzeným krokom.

Čo sa však nestalo? V Británii radikálne rastú počty nakazených. Úrady 16. júla potvrdili 51 870 infekcií, čo je najvyšší počet od 15. januára keď vrcholila pandémia. Najvyšší denný prírastok bol vtedy 68 053 prípadov a to 8. januára 2021.

Minister zdravotníctva Sajid Javid už skôr varoval, že do 19. júla by denné prírastky prípadov mohli dosiahnuť hranicu 50-tisíc a v priebehu leta dokonca zdrvujúcich 100-tisíc ochorení denne. Teda omnoho viac, ako to bolo počas vrcholiacej pandémie v zime.

Zdroj: Hlavné správy / Konzervatívny denník

Script logo