18. 12. 2020: „Одднесь єм єдным із вас.‟ Матовіч підтвердив, же має коронавірус

Влада подля Веронікы Ремішовой є приправлена і на такы сітуації і знає їднати на дальку.

Novým koronavírusom sa nakazil aj premiér Igor Matovič. Ako prvé o tom informvali aktuality.sk

Matovič informáciu potvrdil na svojom facebooku. "Oddnes som jedným z Vás. Z Vás, o ktorých som každé ráno s napätím a strachom čakal správu v mojom mobile ešte predtým, ako to boli oficiálne výsledky," napísal a zverejnil snímku pozitívneho výsledku testu.

Premiér sa v stredu zúčastnil rokovania vlády, po ktorom poskytol krátky brífing novinárom. 

Ministerka Veronika Remišová dnes v relácii na rádiu Expres potvrdila, že po medializácii informácii o nákaze premiéra Matoviča sa uchýli preventívne do karantény. "To je veľmi nepríjemná správa, to znamená, že ho budú mať aj viacerí členovia vlády​ a ja sama tým pádom odchádzam do karantény," povedala. 

Remišová povedala, že vláda je pripravená aj na takéto situácie a rokovať dokáže aj na diaľku. "Čo sa týka ochromenia chodu vlády, sme na to pripravení, máme bezpečnostné počítače, ktorý si preberám, dostali sme školenia, môžeme rokovať aj online," dodala.

Do karantény ide po stretnutí s premiérom aj predseda parlamentu Boris Kollár. Informovala o tom kancelária národnej rady. Kollár bude päť dní v izolácii, následne pôjde na test.

Na konci minulého týždňa sa Matovič zúčastnil summitu Európskej únie. V priebehu tohto týždňa mal pozitívny test na koronavírus aj francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorá sa podľa Elyzejského paláca nakazil pravdepodobne práve na summite.

Otestovať sa kvôli tomu nechali aj ďalší predstavitelia európskych štátov, vrátane portugalského či španielskeho premiéra. Obom vyšiel negatívny test, napriek tomu podstúpi preventívnu karanténu.

Covid bol skôr tento týždeň potvrdený aj ministrovi pôdohodpodárstva Jánovi Mičovskému, v karanténe je aj minister Ján Budaj. Ten mal pozitívneho šoféra.

Počas týždňa sa objavili informácie o nákaze aj u opozičného lídra Petra Pellegriniho a Erika Tomáša.

Správu budeme aktualizovať, o stanovisko sme požiadali aj Úrad vlády.

Zdroj: HN Slovensko

Script logo