17. 7. 2021: В Ізраелї Ковід-19 можно зліквідовали, но зявляють ся іншы нетіпічны вірусовы інфекції

Tento článok z Jerusalem Post bol uverejnený pred zhruba mesiacom, 17. júna 2021. Rovnaký jav s nárastom vírusových infekcií ako v Izraeli bol pozorovaný aj v Austrálii.

Čitateľom pripomíname, že Izrael v službe Pfizeru vyvíja na svojich ľudí neuveriteľne agresívnu politiku verejného očkovania. Okrem toho vytvára očkovacie pasy, ktoré rozdeľujú populáciu na skupinu „zaočkovaných“ a „nezaočkovaných“, obmedzujúc prístup tým „nezaočkovaným“. Ach, tá irónia!

Ide o veľmi podobný prítup, ako začína v súčasnosti zavádzať naša vláda, akurát s istým časovým posunom.

A tak to chodí – každá krajina otestuje nejaký druh šikany svojho obyvateľstva a to, čo sa osvedčí, následne preberú ostatné štáty. Takto sa postupne zavádza globálna tyrania.

Šokujúce je, že Pfizer si pre zavedenie svojej vakcíny Izrael údajne vybral a že je zrejme jedinou tam používanou vakcínou. Izraelská vláda dokonca súhlasila odovzdať Pfizeru dáta svojich občanov.

Ako sa Pfizeru podarilo získať takú moc?

Toto koncom februára povedal Gilad Atzmon:

„Ak sú Izraelčania zmätení skutočnosťou, že s nimi ich vláda zaobchádza ako s pokusnými zvieratami, ak sa čudujú, kam sa vyparila ich sloboda cestovať, žiť spoločenským životom či dokonca zarábať si na živobytie, úprimne na to včera odpovedal generálny riaditeľ spoločnosti Pfizer Albert Bourla.“

Albert Bourla v interview na NBC povedal:

 „Som presvedčený, že Izrael sa práve teraz stáva svetovým laboratóriom, pretože v tejto situácii používajú len našu vakcínu a zaočkovali veľmi veľkú časť svojho obyvateľstva, takže môžeme skúmať tak hospodárske, ako aj zdravotné indexy.“

Nemám žiadny problém s lekárskymi experimentmi na ľuďoch, ak si účastníci sú plne vedomí všetkých možných okolností a závažných vecí, týkajúcich sa ich súhlasu.

Toto sa však v Izraeli nestalo. (poznámka redakcie: A ani u nás počas plošného testovania.)

Prostredníctvom „zelených pasov“ sa vláda prakticky vyhrážala, že bude penalizovať každého, kto sa bude zdráhať zúčastniť na „laboratórnom“ experimente pre obriu farmaceutickú spoločnosť s veľmi problematickou históriou.

V Izraeli sa objavujú vírusové infekcie netypické pre toto ročné obdobie

Momentálne v krajine chorejú deti i dospelí, čo sa zvyčajne stáva v zime, hovoria experti.

Koronová kríza sa už možno skončila, no dospelí a deti v celom Izraeli chorejú na rôzne iné vírusové infekcie, čo je podľa niekoľkých profesionálnych zdravotníkov na toto ročné obdobie bezprecedentný jav.

„Nič takéto sme nikdy nevideli,“ povedal Dr. Tal Brosh, vedúci infekčného oddelenia v nemocnici Samsona Assuta Ashdoda.

„Vírusové infekcie monitorujeme v nemocnici, čo je, pravdaže, len špička ľadovca toho, čo sa deje v komunite, keďže na každého hospitalizovaného pacienta je tam vonku oveľa viac ďalších.

Od jari sme svedkami rastúceho počtu respiračných ochorení a od mája je tu nával prípadov respiračného syncitiálneho vírusu.“

RSV, alebo tiež respiračný syncitiálny vírus, sa zvyčajne objavuje v zime spolu s chrípkou a je obzvlášť nebezpečný pre malé deti a starších, zraniteľných dospelých.

„V lete sme zvyčajne svedkami jeho miznutia, no keď tie čísla zvažujeme teraz, vyzerá to ako zima v prechádzajúcich rokoch,“ povedal Brosh.

„Počas zimy 2020 – 2021 sme nevideli jediný individuálny prípad RSV.“

Ďalšie druhy vírusov na vzostupe

RSV nie je jediným vo veľkom kolujúcim vírusom – ďalšími ochoreniami, ktoré momentálne infikujú rastúci počet ľudí, sú ľudský metapneumovírus (HMPV; druh adenovírusu) a rinovírus.

Všetky sa spájajú s respiračnými symptómami a ďalšími príznakmi podobnými symptómom silného prechladnutia. Zároveň od zimy predchádzajúcej pandémii, nezasiahla krajinu chrípka, ktorá niekde záhadne zmizla.

„Druh vírusu však vo všetkých prípadoch neoverujeme,“ povedala Dr. Tal Snirová, riaditeľka Kliniky pre adolescentov v telavivskom Suraskyho zdravotnom centre (Detskej nemocnice Dana-Dwek).

Snirová uviedla, že po roku pandémie nie je prekvapením, že sa tieto ochorenia objavujú znova.

„Počas zimy sme ich nevideli, lebo sme nosili rúška a kvôli lockdownom, sú to však bežné vírusy,“ povedala.

Hoci sa zdá, že na túto tému nebola publikovaná žiadna formálna štúdia, podľa Brosha bol podobný jav pred niekoľkými mesacmi hlásený v Austrálii, keď na krajinu udrelo jej leto po prvej zime sužovanej koronou.

Počet hospitalizovaných detí s respiračnými a gastrointestinálnymi ochoreniami bol nezvyčajný aj v Zdravotnom centra Shaare Zedek v Jeruzaleme, povedal Dr. Giora Weiser, riaditeľ Kliniky detskej urgentnej medicíny.

Záver

„Deti sa vracajú do škôl, navštevujú priateľov a majú opäť normálny život a tieto vírusy si vyberajú svoju odplatu,“ povedal Weiser.

Hoci nie je žiadny konkrétny dôvod na znepokojenie, podľa Weisera to pre personál kvôli pracovnej záťaži nebolo jednoduché. Všetci odborníci sa zhodli na tom, že nikto nevie predpovedať, ako sa bude tento nárast infekcií chovať v nastávajúcich týždňoch a mesiacoch.

„Toto nie je pandémia, tieto vírusy v krajine existujú a každá zima prichádza s chorobami,“ dodáva Brosh.

„Čudné teraz je, že je leto a my nevieme, či sa toto čoskoro skončí, alebo to bude pokračovať do ďalšej zimy a čo sa vlastne stane budúcu zimu.“

Autor: Rossella Tercatin, zdroje: thelibertybeacon.comjpost.com, spracoval: Badatel.net

Súvisiace články

Script logo