17. 2. 2021: Вакціна Спутник V як ґеополітічна збрань?

  • • Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)

    • Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)

  • • Anna Belousovová

    • Anna Belousovová

Šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová sa v utorok (16. 2. 2021) nechala počuť, že vakcína na koronavírus ruskej výroby Sputnik V je geopolitickou zbraňou Moskvy. Na Facebooku dodala, že experimentálnym očkovaním touto vakcínou by nerada robila zo Slovákov pokusné králiky.

Vakcína Sputnik V ako geopolitická zbraň? Belousovová: „Keby sprostosť kvitla, podpredsedníčka vlády Remišová by bola ako zakvitnutá čerešňa“. Blaha: Podpredsedníčka slovenskej vlády je asi prvý vrcholový politik na svete, ktorý potvrdil, že vakcína je zbraň.

Po tom čo, Remišová vyslovila tézu o geopolitickej zbrani Ruskej federácie vo forme vakcíny, na sociálnej sieti doplnila, „ľudia na Slovensku nemôžu byť opäť pokusnými králikmi“. „Strana Za ľudí podporuje očkovanie všetkými dostupnými vakcínami bez ohľadu na to, kde ich vyrábajú, ale až po riadnom preskúmaní ich bezpečnosti a účinnosti na rôzne vekové skupiny Európskou agentúrou pre lieky.“

Vakcíny tam podľa slov vicepremiérky Remišovej hodnotia desiatky expertov z celej Európy a vďaka veľmi prísnemu hodnoteniu, jednému z najprísnejších na svete, si môžu byť ľudia na Slovensku istí, že sa využívajú iba tie najlepšie očkovacie látky.

„Tak ako sme týždne čakali na skončenie hodnotenia pri vakcínach iných výrobcov, treba počkať aj teraz. Očkovanie je založené na dôvere ľudí, a akékoľvek skratky sa môžu Slovensku vypomstiť. Výrobca ruskej vakcíny konzultuje s európskou agentúrou svoje postupy a je predpoklad, že v krátkom čase bude začne oficiálne hodnotenie.“

Remišová v utorok pripomenula, že Rusko začalo s očkovaním oveľa skôr, vyrába si vlastnú vakcínu, ale má zaočkovaných o polovicu menší podiel ľudí, ako Slovensko. „Podľa Our World in Data k 10. februáru Slovensko 4,69 % a Rusko 2,67 %. Ľudia tam vakcíne teda veľmi nedôverujú, a preto sa snažia verejnú mienku zmeniť aj využívaním vakcíny v iných krajinách,“ tvrdí Remišová, ktorá porovnáva 5,5 miliónovú populáciu na Slovensku s Ruskom, kde žije takmer 150 miliónov ľudí.

„Vakcíny dostanú u nás milióny ľudí, je na výber z viacerých možností. Situácia sa preto nedá porovnávať s liekmi na experimentálne použitie, ktoré sú určené zvyčajne pre pár desiatok alebo stoviek ľudí. Vakcína pre milióny ľudí na Slovensku sa nemá schvaľovať na základe jedného článku v časopise, hoci odbornom časopise,“ doplnila Remišová zo Za ľudí.

Belousovová o „tupej“ Remišovej

„Keby sprostosť kvitla, podpredsedníčka vlády by bola ako zakvitnutá čerešňa. Remišová čušala, keď nám tu vďaka ‚atómovej zbrani‘ na Covid z dielne jej parťáka Matoviča zomreli tisícky ľudí a teraz sa zobudila a straší „geopolitickou zbraňou Moskvy“, ktorá ľudské životy zachraňuje. Kde sú tie EÚ schválené vakcíny?! Kde sú stovky miliónov, ktoré darovala EK ich výrobcom na podporu vývoja? Čo sme za to dostali?“ Pýta sa na sociálnej sieti bývalá poslankyňa NR SR Anna Belousovová.

„To sa máme podľa tupej Remišovej postaviť do radu a čakať na spasenie od výrobcov tých podľa nej jediných správnych vakcín preverených Európskou liekovou agentúrou, ktorá pri svojom pracovnom tempe príde 30 minút po dvanástej?!“

Belousosová sa opýtala aj to, koľko tisíc ľudí ešte musí na Slovensku umrieť v mene hlúpych ideológií západu? „Remišová a jej podobní vo svojej vazalskej poslušnosti Západu zabudli na to, že sú zamestnancami tohto štátu a ich prvoradá povinnosť je chrániť životy a zdravie občanov SR a nie záujmy západných farmaceutických firiem.

Taraba: Je inak neuveriteľné, že EÚ si zafinancovala vývoj vakcín a teraz sa k nim nevie ani dostať

Podľa opozičného poslanca NR SR Tomáša Tarabu (nezaradený) vicepremiérka Remišová rozumie geopolitickým siločiaram prinajmenšom rovnako ako eurofondom a informatizácii Slovenska v treťom tisícročí. „Nedávno dokonca ‚odhalila‘ že nás okolitý svet odpočúval cez nejaké krabičky.“

„Každý ju následne vysmial, ale to sa takýmto velikánom bežne stáva, že generácia žijúcich ich nedoceňuje. Najnovšie pani Remišová vidí v Sputniku geopolitickú zbraň. Nevysvetlila však, prečo rovnakými zbraňami nie sú aj vakcíny Pfizer a ostatné,“ uviedol Tomáš Taraba.

Je podľa neho inak neuveriteľné, že Európska únia si zafinancovala vývoj vakcín a teraz sa k nim nevie ani dostať. „Tomu sa hovorí rešpekt. A tí čo trolovali proti Rusom teraz chodia žobroniť o vakcíny…“

Blaha: V zadubenosti predbehla aj Matoviča

„Bravó, Remišová sa postarala o zázrak. Je to asi prvýkrát v dejinách galaxie, kedy Igora Matoviča niekto predčil v zadubenosti. Len aby sme tomu rozumeli: Remišová verí tomu, že nás zachráni vakcína. Ale ona radšej umrie, ako by sa nechala zachrániť vakcínou z Ruska. Radšej smrť ako Putin – hrdo kričí Maňuška!“ Interpretuje slová Remišovej poslanec za Smer-SD Ľuboš Blaha.

Remišová podľa neho vníma Sputnik V tak, že radšej nech všetci Slováci umrieme, len nech nám nepomáha Rusko. „Ja len, že toľko fanatizmu a nenávisti snáď v sebe nemajú ani džihádisti z Islamského štátu. Skúsme sledovať túto mimoriadne originálnu logiku: ak niekto považuje vakcínu za ruskú zbraň, zjavne považuje za zbraň všetko, čo pochádza z Ruska. Nielen vakcíny, nielen lieky – ale určite aj hudba je zbraň!“

„Len tak premýšľam, ako sa musí Remišová tváriť, keď náhodou niekde hrajú Čajkovského. Labutie jazero je pre ňu určite hypersonická zbraň a Luskáčik má ničivú silu atómovej bomby. Pri ruskom balete Veronika šalie, pri Šostakovičovi si trhá vlasy. Ale vážne. Len pripomínam, že Sputnik patrí podľa odborníkov medzi tie najefektívnejšie vakcíny. Odborníci, ktorí dôverujú očkovaniu, jej nákup jednoznačne odporúčajú,“ napísal na sociálnej sieti Blaha.

Vicepremiérku Remišovú podľa neho nezaujímajú odborníci. „Ona predsa vyštudovala bábkoherectvo, tak ju snáď niekto nebude poučovať o medicíne… A to práve dnes vyzývala prezidentka, aby vláda počúvala odborníkov – a hneď vzápätí to podpredsedníčka vlády komplet poprie. Oni sú tak krásne popletení. Pozrite, ja nezdieľam Remišovej nadšenie pre vakcíny a sám sa nehodlám dať zaočkovať, ale keď si fakt niekto myslí, že očkovanie zachraňuje životy, tak je doslova šialené, ak odmieta zachraňovať životy len kvôli tomu, že je vakcína z Ruska.“

„Jedno však Remišovej rozhodne treba uznať: podpredsedníčka slovenskej vlády je asi prvý vrcholový politik na svete, ktorý potvrdil, že vakcína je zbraň. Ak je totiž Sputnik ruská zbraň, potom logika nepustí: Pfizer je americká zbraň a AstraZeneca britsko-švédska zbraň. Všetko sú to biologické zbrane – Remišova dala za pravdu všetkým antivaxerom,“ dodal Blaha.

Čarnogurský st.: „Vláda by mala objednať Sputnik a zaľuďom sľúbiť, že oni nedostanú ani jednu dávku

„Na Slovensku sa rozhorieva zápas o vakcínu Sputnik V. Počet úmrtí na covid sa drží vysoko, západné vakcíny nám krátia, ale slniečkari sa boja všetkého ruského. Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová a celá jej slniečkarská strana Za ľudí varujú pred Sputnikom, pretože vo vakcíne vidia geopolitickú zbraň Moskvy.“

Napísal expremiér Ján Čarnogurský starší s tým, že vláda by podľa jeho názoru mala v Rusku objednať Sputnik a zároveň „zaľuďom“ sľúbiť, že oni nedostanú ani jednu dávku.

Zdroj: Hlavné správy / Konzervatívny denník 

Script logo