17. 1. 2021: Скрінінґ (тестованя) ся зачне завтра і буде тырвати высше тыждня. Потім буде треба на дорогу до роботы і природы тест

Влада продовжыла заказ выходжіня до 7. фебруара 2021. Од 27. януара 2021 зроблить го строгішым. По тестованю буде Словакія роздїлена на 37 гіршых і 36 лїпшых окресів.

Vláda sa rozhodla skombinovať lockdown s masívnym testovaním. Prvé kolo nazvali masívnym skríningom. Akcia ponesie názov Zachráňme spolu životy. Po týždni rokovaní vlády o testovaní o tom informoval premiér Igor Matovič.

"Následne intervenujeme tam, kde je to potrebné, aby sa v danom okrese dostala situácia pod kontrolu," povedal premiér.

Lockdown podľa neho zaberá, ale kým by sa situácia dostatočne zlepšila, trvalo by to dlho. Testovanie je podľa neho niečo navyše, čo to môže urýchliť.

Kontinuálne pretestovanie sa začne zajtra 18. januára a potrvá do 26. januára. Nosnými miestami na testovanie majú byť mobilné odberové miesta, ktorých je na Slovensku viac ako 250, rovnako sa vláda spolieha na firmy a samosprávy, ktoré by mali potiahnuť najmä víkendy.

Vláda predĺžila zákaz vychádzania do 7. februára. Od 27. januára ho aj sprísni na mnohé činnosti, hlavne na cestu do práce. Podmienkou bude negatívny antigénový alebo PCR test. Bude to platiť aj na návštevy prírody, ale len pre občanov nad 15 a do 65 rokov.

Po testovaní bude Slovensko rozdelené na 37 horších a 36 lepších okresov. V horších sa skríning zopakuje. Od 3. februára bude potrebné sa tam preukázať negatívnym testom aj pri vstupe do zamestnania. To bude platiť do 7. februára. V lepších okresoch sa situácia vráti do stavu, ako je teraz. Od 8. februára začne Slovensko nabiehať na covid automat.

Zdroj: HN Slovensko

Script logo