14. 7. 2021: Презідентка одобрила лотерію і спростредковательскый бонус за очкованя, жадать і веце пінязей на інформачну кампанію

Prezidentka SR Zuzana Čaputová odobrila finančnú motiváciu k očkovaniu proti ochoreniu COVID – 19. Hlava štátu podpísala novelu zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečného a nákazlivého ochorenia COVID – 19

Finančná motivácia k očkovaniu má byť formou lotérie a sprostredkovateľského bonusu. Novela zákona taktiež rozširuje rámec pomoci pre cestovné kancelárie formou návratnej finančnej dotácie na preklenutie obdobia nedostatku likvidity.

Prezidentka však upozorňuje, že k zvýšeniu miery našej zaočkovanosti je potrebné tiež uvoľniť finančné prostriedky na informačnú kampaň k očkovaniu.

„Ak si môžeme dovoliť ľudí motivovať k očkovaniu prostredníctvom lotérie a finančného bonusu, nemôže existovať dôvod, prečo by štát nemal mať zaplatenú aj riadnu informačnú kampaň o dôležitosti očkovania v boji s covidom,“ konštatovala prezidentka Čaputová.

Zdroj: Hlavné správy / Konzervatívny denník

Script logo