14. 11. 2020: Подробности о змінах на граніцях. Як буде од понедїлка фунґовати новый режім?

Пендлеры наконець не будуть на переход граніць потребовать ниякый тест. Од понедїлка, 16. новембра 2020, буде мож з Польщі, Чеська, Австрії і Мадярьска вступити на теріторію Словакії з неґатівным PCR тестом, не старшым як 72 годины. По rokovaní pandemickej komisie o тім інформовав міністер здравотництва Marek Krajčí (OĽANO).

Slovensko sa zatvára. Vstupenkou cez hranice budú dva druhy testov

Po príchode z takzvaných červených krajín bude možný aj vstup bez absolvovaného testu. Podmienkou má byť vyplnený e-formulár, nástup do karantény a po piatich dňoch absolvovanie bezplatného testu.

Chaos okolo pendlerov

Krajčí ešte dnes oznamoval, že pendlerom bude stačiť negatívny antigénový test, ktorý nie je starší ako dva týždne. Avšak nakoniec z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva vyplýva, že sa ani po zavedení nového režimu nebudú musieť na hraniciach preukazovať akýmkoľvek negatívnym testom. Stačiť im bude potvrdenie o výkone práce.

"Od pondelka pre nich platia pravidlá ako doteraz, to znamená, že pri prechode cez hranice sa nemusia preukazovať žiadnym testom, no musia mať potvrdenie o výkone práce, ktoré je možné nájsť vo vyhláške ÚVZ SR," uviedla hovorkyňa úradu Daša Račková.

Náhodné kontroly

Kontroly na hraniciach budú náhodné. "So zameraním najmä na čas, keď bude hranicu prekračovať najviac osôb. Slovenská republika zatiaľ nepristúpila k zatvoreniu hraničných priechodov," informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Zdroj: Portál HN Slovensko.

Script logo