13. 1. 2021: „Надь твердить, же Сулік є согласный із плошным тестованём. Треба то раз і навсе перетяти,‟ говортить Матовіч.

Міністер господсарства Ріхард Сулік ся у вівторок (12. 1. 2021) высловив, же в плошнім тестованю не видить смысел.

Minister hospodárstva Richard Sulík súhlasil na rokovaní vlády v pondelok s celoplošným testovaním, hovorí šéf rezortu obrany Jaroslav Naď.

Reagoval tak na slová Sulíka, ktorý v utorok povedal, že v plošnom testovaní nevidí zmysel a je to mrhanie zdrojmi. 

Sulík o celoplošnom testovaní: Nevidíme v tom žiadny zmysel, je to mrhanie zdrojmi

"Poviem vám vec, ktorá ma dostáva už do polohy nervozity. Ja som sa v pondelok online zúčastnil na tom rokovaní vlády a pán minister Sulík explicitne povedal, že za celoplošné testovanie. A včera sa dozviem, že on je proti,uviedol Naď pred stredajším (13. 1. 2021) rokovaním vlády

Podľa Naďa je to absolútne neférové a čisto číre klamstvo. "Ja to otvorím na vláde, že čo s tým ideme robiť," hovorí.

"Ide o ľudské životy alebo o politikárčenie? Mňa to už prestáva baviť," dodal.

Na Sulíkové slová zareagoval pred rokovaním vlády aj premiér Igor Matovič. Sulík podľa neho veľmi často narába s pravdou svojským spôsobom.

"Budeme sa o tom rozprávať na vláde. Myslím si, že to treba raz a navždy rozseknúť. Takto sa fungovať nedá. Nedá sa niečo hovoriť na rokovaní vlády a úplne niečo iné médiám," poznamenal.

Sulík v utorok (12. 1. 2021) povedal, že SaS súhlasí s plošným testovaním v najzamorenejších okresoch. Tvrdí však, že v celoplošnom testovaní na území celého Slovenska nevidí žiaden zmysel.

Celoplošné testovanie avizoval v pondelok premiér Igor Matovič.

Zdroj: HN Slovensko

Script logo