12. 2. 2021: Сулік одповідать докторцї, котрій затримали лїк інвермектін

Lekárka Michaela Tašárová napísala otvorený list premiérovi Matovičovi (OĽANO) a vicepremiérom Richardovi Sulíkovi (SaS) (na fotke) a Veronike Remišovej (Za ľudí), v ktorom ich žiada, aby vláda prestala konfiškovať ivermectin slovenským lekárom, ktorí ho pre liečbu svojich pacientov, kolegov a rodín objednali zo zahraničia. Jeden z členov koalície na jej list napokon reagoval.

“Prečo ŠUKL – inštitúcia, za ktorú nesie Vaša vláda priamu zodpovednosť – tak vehementne bráni, aby sa ani krabička ivermectinu nedostala k ľuďom, ktorí sa slobodne rozhodli a prevzali na seba zodpovednosť a aj napriek rizikám, si tento liek objednali v zahraničí a zaplatili nemalé poštovné za jeho doručenie?,” pýta sa v liste lekárka.

Na jej list napokon zareagoval minister Richard Sulík. Jeho odpoveď v ktorej prisľúbil, že sa tým bude zoberať, zverejnil v piatok portál parlamentnelisty.sk.

“Zadržiavanie súkromnej pošty, aj keď jej obsahom sú lieky, považujem za nezlučiteľné so slobodou jednotlivca. To platí aj pre lieky. Priznám sa, že som o tejto praktike nevedel a túto otázku položím na najbližšej vláde ministrovi financií, pod ktorého colníci patria,” píše Sulík.

To, že liek ivermectín už dávno nie je dostupný v lekárňach na lekársky predpis, považuje osobne za hrubú chybu. Všetko je ale na ministrovi zdravotníctva.

„Opakovane som sa na toto pýtal ministra zdravotníctva, no zmysluplnú odpoveď som nedostal. Naopak, úloha pre ministra, aby zabezpečil dostatok tohto lieku sa do uznesenia vlády nedostala. Preto to na najbližšej vláde navrhnem opäť. K ďalším medicínskym otázka sa Vám vyjadriť neviem, snáď tak spraví minister zdravotníctva,“ píše ďalej v odpovedi Sulík.

Zdroj: Hlavné správy / Konzervatívny denník 

 

Script logo