12. 11. 2020: Сулік з Дубая підтвердив, же ся хопить премєровой вызвы

Ріхард Сулік (на фотцї) повів, же приправує алтернатівне рїшіня, але найперше го представить Матовічови, най ся з ним познакомить. Шеф SaS і міністер господарства Ріхард Сулік зареаґовав на výzvu premiéra Igora Matoviča. Подля нёй має до недїлї Сулік прийти з рішінём, як од 1. децембра 2020 досягнути денно менше як 500 позітівно тестованых і єдночасно, абы были отворены фірмы різной сферы. Як ся му то подарить, так му Матовіч передасть цїлый манажмент коло коронакрізы.

Sulík chystá plán

Sulík v relácii Braňo Závodský Naživo v rádiu Expres povedal, že pripravuje alternatívne riešenie, najprv ho predstaví Matovičovi, nech si ho osvojí.

"Ak nie, tak náš plán zverejníme aj tak, nech verejnosť vie, že nesúhlasíme s týmto riešením. V podstate ide o to, aby sme neuplatňovali rovnaké opatrenia na všetky regióny. A potom napríklad vlaky zadarmo, ktoré by mohli znížiť mobilitu, sú nedotknuté, to je absurdné," povedal Sulík. Šéf SaS chce, aby sa rozhodovalo podľa počtu nakazených v jednotlivých okresoch.

"Tam, kde máme veľa nakazených, dajme tvrdšie opatrenia, prípadne aj zákaz vychádzania. Čiže čím postihnutejší okres, tým tvrdšie opatrenia," doplnil Sulík.

Neviem v akej hlave mohlo toto skrsnúť"

Na margo Matoviča skonštatoval, že ak chceme poraziť koronu, tak vláda musí ísť na to múdrejšími opatreniami ako len zatvárať reštaurácie, fitnescentrá či divadlá.

"Musíme prijať také pravidlá, ktoré dokáže bežný človek pochopiť," vysvetlil Sulík. Za nápad, aby si napríklad reštaurácie sami testovali zákazníkov a potom mohli byť otvorené, kritizoval Matoviča.

"Povedať reštauráciám, že môžete otvoriť, keď si zabezpečíte testovanie, zdravotníkov a všetko okolo, to je veľký problém. Reštaurácie sú vyšťavené, väčšina z nich je na kolenách. Ja neviem, v akej hlave mohlo toto skrsnúť, tvrdí Sulík. V relácii zdôraznil, že z vlády sa aj napriek sporom nechystá odísť.

"Netreba brať všetko za bernú mincu, čo Igor verejne rozpráva, keď je rozohnený. SaS nebude odchádzať z vlády, budeme plniť programové vyhlásenie. To však neznamená, že budeme súhlasiť s každou hlúposťou," hovorí Sulík.

Matovič zadal domácu úlohu. Pozrite si, čo čaká pandémiou postihnuté odvetvia

Ďalší spor medzi Sulíkom a Matovičom sa rozhorel včera po rokovaní vlády (11. 11. 2020). Dôvodom bolo komunitné testovanie, ktoré včera navrhol premiér sektorom, ktoré sú najviac zasiahnuté koronakrízou. 

Premiér sa v reakcii ostro vyhradil voči Sulíkovi. Tvrdí, že po otvorení prevádzok sa musí nájsť nástroj, ktorý by krivku šírenia koronavírusu zrazil dole. Hovorí, že komunitné testovanie je ponuka, ako sa dostať z tmy, v ktorej sa teraz nachádzame.

Vláda nerozhodla o nočnom zákaze vychádzania. Nie je to zmietnuté zo stola, tvrdí Matovič

"Ale ak sa tá cesta niekomu nepáči, ja sa sťahujem, idem od toho, neponúkam žiadnu cestu a ideme do tmy. Šesť mesiacov sa tu teraz budeme magoriť, že budeme mať zatvorené reštaurácie, divadlá, kiná," poznamenal Matovič.

"Toto chceme? Toto chce Sulík, lebo on hovorí, že táto cesta nie je správna. On chce mať zavreté všetko tým pádom. Alebo ich chceme otvoriť, keď máme omnoho horšiu situáciu ako okolité krajiny? Toto je zodpovedné? Kto bude chodiť pochovávať tých ľudí, Sulík osobne? Bude po nociach kopať hroby?" Kritizoval Matovič.

Zdroj: HN Slovensko

Script logo