11. 5. 2021: Не маєме інформацію, же Росія є согласна із зачатём очкованя Спутником, реаґує Леґварьского резорт на Матовіча

Ministerstvo zdravotníctva v tejto chvíli oficiálnou informáciou nedisponuje.

Ministerstvo zdravotníctva zatiaľ nemá oficiálnu informáciu o tom, že ruská strana súhlasila so začatím očkovania vakcínou Sputnik V na Slovensku.

Uviedla to hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Reagovala tak na pondelkové vyjadrenie ministra financií Igora Matoviča na sociálnej sieti, ktorý informoval o dohode na začiatku očkovania.

Schyľuje sa k očkovaniu Sputnikom, avizuje na Facebooku Matovič

"Ministerstvo zdravotníctva v tejto chvíli oficiálnou informáciou nedisponuje a nebola rezortu doručená. Faktom však je, že očkovanie vakcínou Sputnik V na Slovensku po preverení príslušnými odbornými autoritami by bola dobrá správa," skonštatovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva.

Dodala, že bezpečnosť pacienta je prioritou a očkovanie je účinná prevencia na ochranu zdravia a životov.

Šéf rezortu financií sa podľa svojich slov cez víkend dohodol s ruskou stranou, že po pretestovaní vakcíny v registrovanom OMCL laboratóriu súhlasia so začiatkom očkovania.

"Po výborných výsledkoch testov v certifikovanom OMCL laboratóriu v Maďarsku a po trojmesačných všemožných obštrukciách všemocných sa schyľuje v najbližších dňoch k začiatku očkovania Sputnikom V aj na Slovensku," vyhlásil Matovič.

Slovensko si objednalo celkovo dva milióny vakcín Sputnik V. Nákup vyvolal pnutie vo vládnej koalícii, ktoré vyústilo až do rekonštrukcie kabinetu.

Zdroj: HN Slovensko

 

Script logo